Skuteczne metody antykoncepcji

Antykoncepcja od zarania dziejów była niemałą zagadką dla par chcących prowadzić aktywne życie seksualne. Pierwsze przypadki stosowania antykoncepcji pochodzą z czasów starożytnych, kiedy to mężczyźni jako dzisiejszej prezerwatywy używali rogów zwierząt, bądź ich skór. Całe szczęście w dzisiejszych czasach technika poszła zdecydowanie do przodu i żadne zwierze nie musi ginąć, aby para kochających się ludzi mogła skosztować swojego związku.

Reklama

tabletki antykoncepcyjneNaukowcy prześcigają się w coraz to nowszych technologiach dotyczących zabezpieczenia przed niechcianą ciążą. Najbardziej popularnym sposobem na zabezpieczenie jest prezerwatywa. Jest to rozwiązanie najpopularniejsze, ale niestety nie grzeszy skutecznością. Podczas stosunku prezerwatywa może pęknąć, a w najgorszym wypadku może zostać uszkodzona paznokciem podczas zakładania. Nawet przez najmniejszą szparkę mogą przedostać się plemniki gotowe do zapłodnienia partnerki. Oprócz tego prezerwatywy są stosunkowo drogie i zmniejszają doznania seksualne mężczyzn.

Równie popularne jak prezerwatywy są tabletki antykoncepcyjne po które zgłaszają się coraz młodsze dziewczyny. Tabletki te nie są w 100% skuteczne, a dodatkowo nie wpływają dobrze na wątrobę. Stosując przez kilka czy kilkanaście lat tabletki antykoncepcyjne można trwale uszkodzić wątrobę. To jednak nie koniec zagrożeń związanych ze stosowaniem tabletek. Zaburzają one poziom hormonów w ciele kobiety, dlatego może być ona agresywna, niespokojna, rozdrażniona. Bardzo często przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych kobiety tyją – właśnie ze względu na poziom hormonów w organizmie.

Jak widać na dwóch przykładach, idealnej techniki antykoncepcyjnej nie ma. Mówi się, że niedługo powstanie specjalny żel, który będzie neutralizował plemniki. Pytanie tylko, czy skutkiem ubocznym nie będzie na przykład bezpłodność?

Stopka autorska: zabezpieczenia przed niechcianą ciążą – http://szybkajazda.pl/seks/article,2709,1,1.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz