Najlepsze metody na rozgrzanie się w mroźny wieczór

gorąca herbataZima tuż tuż. Warto więc przypomnieć sobie kilka sprawdzonych sposobów na utarcie jej nosa. Pierwsza propozycja skierowana jest do osób, które mają w swoim domu lub mieszkaniu wannę. Gorąca kąpiel z dodatkiem korzennych przypraw doskonale działa na organizm, przynosząc zarazem sporą dawkę rozluźnienia. Polecamy zwłaszcza roztwory z kardamonu lub cynamonu. Nieocenioną rolę w chłodne dni spełniają także domowe pupile. Temperatura ciała czworonogów jest o kilka stopni wyższa niż ludzkiego. Dlatego warto nieraz pozwolić kotu lub psiakowi na towarzyszenie nam pod kocem. Jeśli dodać do tego termofor, skuteczne rozgrzanie jest tylko kwestią czasu. Pamiętajmy zarazem żeby w takim stanie nie uchylać gwałtownie okna, a tym bardziej nie wychodzić na dwór bez odpowiedniego stroju.

Reklama

Niezwykle istotne jest prawidłowe odżywianie podczas długich, zimowych miesięcy. Bardziej kaloryczna dieta nie musi od razu oznaczać objadania się tłustymi potrawami oraz słodyczami. We wszystkim trzeba wszak znać umiar. Po obfitym posiłku warto np. napić się zielonej herbaty, która dobrze wpływa na trawienie oraz oczyszcza organizm ze szkodliwych substancji. Pierwsze danie dobrze byłoby zastępować nieraz gorącą zupą, w której zamiast tuczącego makaronu, może znaleźć się nie tak ciężka kasza. Nie można również zapominać o regularnych ćwiczeniach fizycznych, jak choćby przysiady i pompki we własnym mieszkaniu. Najpopularniejszym sposobem na szybkie rozgrzanie organizmu jest z kolei gorący napój, a zwłaszcza herbata z cytryną. Polecamy wzbogacić ją sokiem malinowym, najlepiej własnej produkcji i z kawałkami owoców. To doskonały sposób na zapobieganie i leczenie przeziębień.

Złudna i przeceniana jest rola alkoholu. Owszem, kilka kropel koniaku lub lampka wina nie powinna nikomu zaszkodzić. Jednak procenty szybko parują, a po kilku godzinach mamy do czynienia z odwrotnym efektem. Gros osób, które znajduje się martwe w czasie silnych mrozów, spożywało wcześniej alkohol. Gdy jego zawartość we krwi spada, ciało gwałtownie się wychładza, nie mówiąc już o wypłukiwaniu wartościowych składników, jak magnez. Takich skutków na pewno nie wywołają z kolei łóżkowe igraszki we dwoje, które rozgrzewają ciała dosłownie i w przenośni. Zmysłowe uniesienia w czasie ponurych miesięcy poprawiają nastrój i dodają sił witalnych. Powinny się jednak one odbywać gdy temperatura w pomieszczeniu wynosi przynajmniej około 20 stopni Celsjusza. Komfort termiczny zapewniają nowoczesne systemy grzewcze, których regulacja ogranicza się do wprowadzania żądanych ustawień, np. na termostacie.

Stopka autorska: konwencjonalne metody na utrzymanie optymalnej temperatury w mieszkaniu. Przejdź na stronę.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz