Metody pozyskiwania linków

Pozyskiwanie linków to wieloaspektowe zagadnienie, na temat którego niemal każdy pozycjoner ma własne zdanie. Pozycjonerzy nie zgadzają się co do tego, które metody zdobywania linków gwarantują najlepsze efekty. Sytuacja ta raczej nigdy się nie zmieni, albowiem silniki wyszukiwarek stale ewoluują.

Reklama

kula ziemskaIstnieje jednakże pewna kwestia, którą poprze prawie każdy doświadczony specjalista SEO. Jeśli myślisz przyszłościowo o własnej stronie, musisz zadbać o odpowiednie zróżniocowanie kierujących do niej odnośników. Oznacza to, że nie możesz ograniczać się tylko do linków z katalogów stron, czy też jedynie do systemów wymiany. Taki sposób linkowania jest prosty do zdemaskowania i nie wróży dobrze na przyszłość.

Na początek pozyskaj wartościowe linki kierujące do strony startowej Twojej strony. Trzeba zainwestować w wartościowe katalogi SEO, które na przestrzeni lat zdążyły zyskać już swoją dobrą reputację w wyszukiwarkach. Warto także rozejrzeć się za sposobnością wymiany linków z dobrym serwisem związanym tematyką z naszą stroną. Nierzadko opłaca się też skusić się o wykupienie linka na stronie z wysokim współczynnikem PR.

Kolejnym świetnym źródłem linków są znane wszystkim pressel pages, czyli katalogi tekstów reklamowych. W tej branży królują naturalnie blogi na skrypcie WordPress. Jeśli jednak chcesz osiągnąc korzystną dywersyfikację linków, zastanów się również nad skorzystaniem z ofert firm, oferujących linki tekstowe na własnych stronach tematycznych. Wraz z zamkniętą bazą precli tworzy to świetne źródło linków tekstowych.

Po ostatnich zmianach w algorytmie Google, coraz większą skutecznością cieszą się linki z for internetowych powiązanych tematycznie z pozycjonowaną stroną. Ażeby pozyskać linki z zaufanych for, musisz w ustawieniach konta użytkownika stworzyć specjalną sygnaturkę postów odnośnikiem w treści i następnie wtrącać się do paru dyskusji na łamach forum. Uważaj na to, żeby wpisy nie przypominały spamu! Muszą to być ciekawe komentarze, bądź też zapytania, które pomogą zyskać Ci zaufanie w oczach moderatorów oraz innych użytkowników.

Inne, skuteczne sposoby na bezpieczne linki to wartościowe komentarze na blogach tematycznych, linki w profilach użytkowników na poczytnych witrynach, a także na stronach typu Wiki. Nie należy też zapominać o serwisach społecznościowych, które przez duża liczbę osób uznawane są za najbardziej przyszłościowe dla pozycjonowania. Możliwości jest naprawdę wiele więcej, wystarczy jedynie trochę pomyśleć i posurfować w sieci.

Stopka autorska: linki tekstowe – http://bigadder.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 2.4/10 (liczba ocen: 5)


komentarze 3

 1. avatar

  Dość zwięźle, ale na temat. Podoba mi się!:)

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. avatar
  Jakub Szalewicz Odpowiedz 22/02/2013 o 14:31

  Zróżnicowanie źródeł posiadania linków daje jeszcze jedną, bardzo ważną rzecz, a mianowicie to, że kiedy google wprowadzi kolejną aktualizację i załóżmy katalogi stron stracą swoją moc, zawsze naszą stronę napędzać będą inne kategorie linków. Ewentualne zmiany dla osób, które pozyskują linki z jednego tylko źródła mogą być bardzo niebezpieczne.

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. avatar

  Powiem tak – bzdury. Ktoś coś przeczytał i nie zgłębił materiału. No ale link to link 🙂

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz