Mezoterapia bezigłowa – czym jest i na czym polega?

Już od kilkunastu lat salony kosmetyczne oraz kliniki korzystają z technologii która pozwala na odżywianie skóry substancjami czynnymi, w sposób zupełnie bezinwazyjny. Umożliwione jest to przez połączenie działania ultradźwięków oraz zjawiska destabilizacji błony komórkowej, czyli  elektroportacji.

Reklama

Zabieg mezoterapii

mezoterapiaZabieg który jest związany ze zjawiskami jest całkowicie bezpieczny i przeprowadzany za pomocą urządzenia  z głowicą emitującą ultradźwięki. Reakcją na nie jest początkowo właśnie samo rozgrzanie się powierzchni skóry a następnie też i rozpoczęcie samego procesu elektroportacji który ma kluczowe znaczenie. Ponieważ to zdestabilizowane błony komórkowe zwiększają swoją przepuszczalność i umożliwiają wprowadzanie do komórek substancji aktywnych które je odżywiają. Proces pochłaniana przez komórki substancji aktywnych rozpuszczalnych w wodzie to pinocytoza. Białka, odżywki i witaminy są przez komórkę absorbowane, to działanie na poziomie molekularnym ma znaczenie dla kondycji i wyglądu skóry poddanej zabiegowi.

Sposób na pożegnanie ze zmarszczkami

Dzięki połączeniu działania ultradźwięków ze zjawiskiem elekroporacji sama mezoterapia bezigłowa jest zdecydowanie jedną ze skuteczniejszych metod wygładzania zmarszczek czy bruzd na zmęczonej skórze. To co podkreślają specjaliści to fakt iż metoda umożliwia rzeczywiście równomierne oraz też dokładne rozprowadzenie substancji aktywnych na obszarze poddanym zabiegowi. Co jeszcze ciekawsze jest to też metoda która pozwala na tworzenie koktajlów specjalnie dobranych do potrzeb indywidualnego klienta tak by jego skóra faktycznie zyskała na zdrowiu i świeżości.

Stopka autorska: mezoterapia bezigłowahttp://www.beauty4ever.pl/mezoterapia-beziglowa

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz