Mezoterapia na cellulit

Jeżeli mamy problemem są nierówności i grudki na nogach, pośladkach, to najwyższa już pora, by zlikwidować takie niedoskonałości skóry. Nie warto zwalczania cellulitu odkładać, aż do wiosny! Wystarczy już dzisiaj odpowiednie działania, by przyspieszyć likwidację „pomarańczowej skórki”. Jakie to działania?

Reklama

nogi kobietyOczywiście mowa o dobrych kremach, okładach oraz masażach żelach i tabletkach. Dzięki nim można zniwelować oznaki, jakie daje cellulit. Ale nie zawsze jest to wystarczające. Okazuje się, że na rezultaty stosowania kremów, czy pozostałych metod trzeba czekać. A jeżeli zależy nam na szybkich i efektywnych skutkach, to powinniśmy zdecydować się na całkiem odmienną metodę. Mezoterapia na cellulit jest jedną z nich. Na czym ona polega, i co warto o niej wiedzieć? – to wszystko już za chwilę.

Zasada „działania” mezoterapii

Mezoterapia jest zabiegiem, który jest wykorzystywany do redukcji cellulitu. Okazuje się, że dzięki niej znacznie szybciej można pozbyć się tego niezbyt estetycznego defektu skóry. Zasada „działania” mezoterapii jest prosta, a opiera się na wstrzykiwaniu pod skórę odpowiednich dawek substancji. Te specjalnie dobrane i opracowane substancje mają za zadanie rozbijanie grudek tłuszczu. Jest to dokonywane bezpośrednio w miejscu, gdzie znajdują się skórne niedoskonałości. Bardzo proste? Ale co z tym rozbitym tłuszczem? Okazuje się, że i ten problem jest całkiem dobrze rozwiązany. W takim „koktajlu” umieszczone są również i takie substancje, które odpowiadają za wydalanie zbędnego tłuszczu. Obecność takich składowych jest koniecznością, bowiem sam ludzki organizm nie ma możliwości skutecznie wykorzystywać wolnych kwasów tłuszczowych.

Skład odżywczych ampułek

Dla zwalczania cellulitu można wykorzystać moc ampułek, które są nieodłącznym elementem mezoterapii. Ale, by likwidacja „pomarańczowej skórki” przebiegała bezproblemowo, to powinno się wiedzieć, jakie substancje faktycznie zwalczają przyczyny cellulitu. Jak się okazuje likwidowanie tylko i wyłącznie sedna problemu może faktycznie skutkować rzeczywistą redukcją „pomarańczowej skórki”.

Co zatem jest w składzie ampułek wykorzystywanych przy mezoterapii igłowej? Otóż najczęściej – jako substancja składowa – pojawia się kofeina. Jest to komponent aktywny, który odpowiada za usprawnianie mikrokrążenia ( a to, jak wiadomo – jest bardzo istotne przy poprawie kondycji skóry i likwidacji cellulitu). Co więcej – w składzie ampułki znajdować się może także i lecytyna. Oprócz tego mezoterapia na cellulit wykorzystuje takie składowe, jak: fosfatydylocholina( substancja, wchodząca w skład błon komórkowych, a zarazem powodująca usprawnienie procesów wydalania tłuszczu ze wszystkich komórek). W ampułkach znajdują się również i cenne witaminy, które odgrywają znaczną rolę przeciwutleniającą, a jednocześnie korzystnie wpływają na stan skóry; nie dopuszczają do utraty elastyczności.

Skuteczność igłowej mezoterapii

Mezoterapia na cellulit może w wielu przypadkach okazać się jedynym skutecznym rozwiązaniem problemów z niedoskonałościami skóry. Zastrzyki o ściśle określonym składzie mogą pomóc, ale trzeba wiedzieć, że kuracja taka będzie faktycznie efektywna, tylko w w momencie jeśli sami zaczniemy też działać.

Trzeba zawsze pamiętać, że skuteczność zwalczania cellulitu będzie naprawdę wysoka, jeżeli będziemy wykorzystywać działania wielopłaszczyznowe. Bowiem nie wystarczy ograniczyć działań tylko i wyłącznie do mezoterapii igłowej. Decydując się na skuteczną walkę z „pomarańczową skórką” powinniśmy jednocześnie zmienić swój dotychczasowy jadłospis, a ponadto podjąć regularną aktywność sportową. Wówczas może okazać się, prawdopodobieństwo zaniku cellulitu w znacznie szybszym tempie będzie naprawdę większe.

Mezoterapia nie u wszystkich się sprawdzi!

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, iż mezoterapia igłowa może stać się naprawdę korzystnym sposobem na cellulit. Niemniej jednak nie wszystkie z nas – kobiet panie na taką kurację się zdecydują. Okazuje się bowiem, że igłowa mezoterapia stwarza pewne ograniczenia, które powodują, ze część pań po prostu rezygnuje z takiego sposobu zwalczania cellulitu. Trzeba wiedzieć, że ten zabieg – mimo wysokiej skuteczności – posiada jedną wadę. Chodzi o cenę. Jednorazowy „seans” kształtuje się na poziomie kilkuset złotych. A dla uzyskania naprawdę dobrych efektów zaleca się wykonanie kilku zabiegów, to automatycznie koszt całkowitej terapii mezoterapii wzrasta.

Kolejną „barierą”, która powoduje, ze panie niezbyt chętni poddają się takiemu zabiegowi, jest zwyczajny strach przed nakłuciami. Ale nie ma się czym martwić, bowiem bardzo często znajdują zastosowane pewnego rodzaju kremy znieczulające, które sprawiają, że zabieg igłowej mezoterapii jest całkiem bezbolesny.

Kilka słów podsumowania

Mezoterapia na cellulitjest skuteczna, aczkolwiek droga. Niemniej jednak warto oszczędzać, by w przyszłości zdecydować się na ten zabieg likwidujący naprawdę oporny cellulit. Warto również pamiętać o zmianie w sposobie bycia – o diecie, masażach, oraz aktywności fizycznej. Wówczas mamy znacznie większe szanse na to, że „skorka pomarańczowa” naprawdę zaniknie.

Stopka autorska: Mezoterapia na cellulit – http://cwiczenianacellulit.info.pl/2011/11/23/zastrzykami-w-cellulit-czyli-o-mezoterapii-iglowej/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz