Dlaczego warto kupować mieszkania na prowincji?

Mieszkanie na prowincji to już nie tylko moda, to praktyczne podejście do tematu spokoju, życia w sielskim klimacie. Jakie zatem argumenty wpływają na osoby, które przenoszą się z miast do miasteczek.

dom na wsiPrzede wszystkim niższe ceny, jakie możemy uzyskać za zakupione mieszkanie czy ziemię. Mieszkania w Piasecznie czy Redzie będą zdecydowanie tańsze, od takich samych, które chcielibyśmy zakupić np. w Gdańsku lub Warszawie. Sama cena, jednak nie jest czynnikiem przesądzającym. Przecież, ktoś kto opuszcza duże miasto, nie rzuca pracy.

Kolejnym czynnikiem, wpływającym na decyzje jest możliwość przebywania w cichym i spokojnym środowisku. Kupując mieszkania w Piasecznie, Wejherowie czy Kobylnicy, uciekamy od hałasu, jaki męczy nas w wielkim mieście. Każdy z nas, po tygodniu ciężkiej pracy, pragnie odpocząć, zrelaksować się, naładować akumulatory przed kolejnymi przeszkodami, które od poniedziałku będą się na nas czaić w pracy.

Ważne, aby również wspomnieć o ciekawych rozwiązaniach komunikacyjnych, dzięki czemu nawet nie mając samochodu, możemy szybko dotrzeć do centrum wielkiego miasta. Może się to wydawać dziwne, ale mieszkając na prowincji, czasami szybciej dojedziemy do pracy pociągiem czy tramwajem, niż ktoś, kto zamieszkuje wielkie miasto i próbuje do pracy dojeżdżać samochodem. Doskonałym przykładem może tutaj być trójmiasto. Działa tam Szybka Kolej Miejska, która obsługuje kolejowe połączenia w trójmieście i okolicy. Dzięki temu, mieszkając w Redzie czy Wejherowie dojeżdżamy do Gdyni w kilkanaście minut. Jadąc samochodem musimy stać często w korkach, co też powoduje iż nasz czas podróży jest duży.

Warto jeszcze przytoczyć argument odnoszący się do edukacji i zajęć pozaszkolnych najmłodszych. W małym mieście, wszystko skoncentrowane jest w małym okręgu. Praktycznie przewiezienie dziecka ze szkoły na zajęcia, np. angielskiego nie będzie zajmowało na wiele czasu. Tego samego nie możemy powiedzieć np. o Warszawie, gdzie poruszanie się po ulicach to prawdziwy dramat.
Widzimy zatem iż warto szukać mieszkań w mniejszych miastach, otaczających wielkie aglomeracje.

Stopka autorska: Mieszkania w Piasecznie – http://developer-piaseczno.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz