Jak znaleźć najlepsze mieszkania na sprzedaż w Krakowie?

Krakowski rynek nieruchomości jest bardzo niestabilny – ceny mieszkań na sprzedaż podlegają nieustannym wahaniom.  W ciagu kilku lat nieruchomość może kilkukrotnie zyskać lub stracić na wartości.

Reklama

mieszkania w krakowieCeny i standard  mieszkań na rynku pierwotnym są w jakiś sposób uwarunkowane od rynku wtórnego – wraz ze spadkiem ilości starych, zadbanych lokali w kamienicach, deweloperzy zaczęli budować coraz bardziej luksusowe apartamenty w dobrych lokalizacjach blisko centrum Krakowa. “Dzięki” temu automatycznie wzrosły też ceny skromnych mieszkań budowanych na obrzeżach miasta. Jeżeli dodamy do tego chwilowe mody na zakup w Krakowie mieszkania, które ma być inwestycją na przyszłość, okazuje się, że trudno wycenić rzeczywista wartość konkretnej nieruchomości. Stąd niejedna osoba, która marzy o własnym M w stolicy Małopolski może mieć problem z rozeznaniem się na rynku krakowskich mieszkań na sprzedaż i podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniej nieruchomości.

Na pewno najbardziej ryzykownym biznesem jest wybór nieruchomości z rynku wtórnego. Tutaj możemy natknąć się na bańkę spekulacyjną lub po prostu trafić na moment kiedy firmy i instytucje poszukując w okresie koniunktury prestiżowych lokalizacji naturalnie zawyżą ceny lokali. Poza tym najczęściej do kosztu mieszkania musimy doliczyć koszty remontu, a te niestety trudno jest dokładnie oszacować w przypadku mieszkań w starych kamienicach. Jest pewne, że czeka nas niejedna niespodzianka.

Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z ofert na rynku pierwotnym. Po kilku latach zastoju deweloperzy wyraźnie wzięli się do roboty w agencjach nieruchomości coraz częściej pojawiają się nowe mieszkania na sprzedaż. Kraków jeszcze kilka lat temu nie miał w tej działce praktycznie nic do zaoferowania, a dzisiaj możemy znaleźć coś dla siebie praktycznie w każdej lokalizacji i w każdej cenie.

Stopka autorska: mieszkania na sprzedaż – http://www.studioofert.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz