Mieszkanie dla Młodych od podszewki

W każdym programie pomocowym najważniejsze zawsze są pieniądze. To w końcu o dopłaty tu chodzi i za ich sprawą możemy liczyć na poprawę naszych szans na własne mieszkanie czy własny dom. Mieszkanie dla Młodych jest tutaj obwarowane dość sporą ilością zastrzeżeń, wymogów i innych drobniejszych paragrafów, które trzeba znać i spełnić, zanim będzie można dostać pieniądze. Najważniejsze jest to, że Mieszkanie dla Młodych jest tak naprawdę systemem dopłat nie do nieruchomości samej w sobie, ale raczej do zaciąganego na jej sfinansowanie kredytu.

Reklama

Najważniejsze jest to, że dopłatę można uzyskać jedynie do kwoty kredytu odpowiadającej pięćdziesięciu metrom kwadratowym kupowanego mieszkania. Jeśli jest to mieszkanie większe, część kredytu odnosząca się do pozostałych metrów potraktowana zostanie zgodnie z ogólnymi warunkami kredytów komercyjnych. Trzeba też pamiętać, że nie każdy zakup nieruchomości może być współfinansowany z publicznych środków. Dla każdej lokalizacji określone zostały maksymalne poziomy cenowe, które traktowane są dokładnie tak samo, jak limity wielkości. Jeśli nasze mieszkanie będzie za duże i za drogie, otrzymamy dopłatę tylko do dozwolonej ilości metrów po maksymalnej dozwolonej cenie.

Warunkiem otrzymania dopłaty jest sfinansowanie nieruchomości z kredytu hipotecznego o okresie spłaty przynajmniej piętnastu lat. Kredyt musi obejmować powyżej pięćdziesięciu procent wartości nieruchomości. Dofinansowanie polega na dopłacie do wkładu własnego wnoszonego przez kredytobiorcę. Wszystkie osoby samotne starające się o nieruchomość i bezdzietne małżeństwa mogą liczyć na dziesięć procent wartości nieruchomości (pamiętajmy o limitach). Małżeństwa posiadające dzieci i osoby samotnie wychowujące swoje pociechy mogą liczyć na dodatkowe pięć procent wartości nieruchomości. Na kolejne pięć procent wartości kredytu mogą liczyć osoby, które w przeciągu pięciu lat od podpisania umowy kredytowej będą miały w swoim gospodarstwie domowych trójkę dzieci, czy to na drodze przysposobienia, czy po prostu ze względu na urodzenie się trzeciego dziecka.

Ważnym elementem programu jest także zwrot części podatku od towarów i usług płaconego za materiały budowlane. Jest to dodatkowa forma dofinansowania dla osób, dla których pozyskiwanie pierwszego mieszkania będzie oznaczało po prostu jego zbudowanie (mowa tu oczywiście o domu jednorodzinnym).

Stopka autorska: Mieszkanie dla Młodych – http://direct.money.pl/mieszkaniedlamlodych/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz