Mieszkanie doskonałą lokatą środków finansowych

budynek

Inwestorzy znający się na lokowaniu pieniędzy doskonale wiedzą, iż rynek nieruchomości jest mniej chwiejny, niż szwajcarska waluta. Zwykli właściciele mieszkań własnościowych rzadko jednak traktują swoje lokum jako inwestycję na przyszłość, czy dobrą lokatę swoich oszczędności. Zazwyczaj jest to ich miejsce, raj na ziemi, gdzie żyją przez wiele lat. Perspektywa postrzegania mieszkania może się zmienić, gdy tylko w plany wejdzie konieczność zaciągnięcia kredytu. Wówczas na mieszkanie patrzy się jak na nieruchomość, na której można nawet zarobić poprzez wynajem. Posiadanie własnego kawałka podłogi może też być bardzo pomocne i wygodne podczas planowania budowy własnego domu.

Reklama

Inne osoby zamiast zaciągania niebotycznych sum kredytów decydują się na sprzedać własnych czterech kątów już podczas budowy domu, a na ten okres przenoszą się do rodziców. I tu rodzi się się finalne pytanie: Jak wygląda obecnie rynek nieruchomości? Czy łatwo sprzedać mieszkanie? Odpowiedź na to zagadnienie nie będzie jednoznaczne.Takie spojrzenie na posiadaną nieruchomość rodzi szereg dylematów. Kiedy już wybudujemy własny dom, czy mamy wystawić mieszkania na sprzedaż czy też je wynajmować? Wynajem wiąże się z pewnymi zobowiązaniami, ale suma z wynajmu może pokryć ratę zaciągniętego kredytu. Wówczas mamy swoją własność i czerpiemy z niej korzyści, a zaciągnięty kredyt nie jest żadnym ciężarem, bo mieszkanie „samo” się spłaca. Tylko wtedy mamy fizycznie dwa kredyty jeden na dom, a drugi na mieszkanie.

Po pierwsze mieszkania wystawiane na sprzedaż w jednym mieście różnią się od siebie znacznie lokalizacją, metrażem, układem pomieszczeń oraz społecznością zamieszkującą sąsiednie lokale. Nawet ładnie utrzymane mieszkanko może zniechęcać potencjalnych klientów sąsiedztwem patologicznych rodzin, które potrafią uatrakcyjnić spokojne sobotnie wieczory potężną awanturą na klatce schodowej. Lokalizacja mieszkania może ułatwić sprzedaż lub ją utrudnić. Dla inwestorów, rządnych bliskości centrum miasta, osiedla oddalone od aglomeracji nie będą miały znaczenia. Zaś dla poszukujących ciszy i spokoju tylko lokale usytuowane z dala od sieci ulic i zgiełku stanowią obiekt godny zainteresowań. Sprzedaż mieszkania, pomimo kryzysu, o jakim słyszymy w mediach, nie jest trudna, a zainteresowanych jest zwykle wielu. Największym wzięciem, zdaniem znawców rynku wtórnego nieruchomości, cieszą się jednak nadal mieszkania zlokalizowane na bardzo dużych osiedlach, w centrum, posiadających dobrą sieć komunikacji miejskiej, w bliskości szkoły, przedszkola, a jednocześnie z dala od autostrad, dróg szybkiego ruchu i węzłów komunikacyjnych.

Stopka autorska:

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz