Moda i jej znaczenie w życiu człowieka

Modny ubiór to nie tylko sposób na ładny wygląd. Ma też wpływ na kontakty międzyludzkie i pierwsze wrażenie, które może być kluczowe np. przy poznawaniu nowych osób czy w kontaktach biznesowych.

Reklama

pokaz modyKażdy z nas ceni sobie elegancki i stylowy wygląd. Nie od wczoraj wiemy, że nasz wizerunek stanowi bardzo ważny element w kontaktach z innymi ludźmi. To właśnie on tworzy pierwsze wrażenie, które, jeśli nie wypadniemy zbyt dobrze, trudno potem zmienić. Jest to szalenie istotne szczególnie, gdy pracujemy w branży, gdzie kluczowy jest dress code. Nasz nieodpowiedni strój może zostać źle odebrany, co niekiedy przyczynia się do problemów przy prowadzeniu negocjacji lub rozmów.

Moda jest bardzo ważnym elementem w życiu każdego człowieka. Jeśli nie na co dzień, to chociaż na szczególne okazje staramy się wyglądać elegancko i szykownie. Wiele inspiracji dostarczają nam gwiazdy muzyki, telewizji, filmu, czy inni tzw. celebryci. Jednak najwięcej o najnowszych trendach mody powiedzą nam pokazy kolekcji światowych projektantów. Niestety niewielu dostępuje tego zaszczytu i uczestniczy w corocznych dniach mody w Paryżu, Mediolanie, czy Nowym Jorku. Możemy jednak korzystać z relacji telewizyjnych, reportaży, czy artykułów w prasie branżowej, gdzie również znajdziemy ciekawe zdjęcia oraz podpowiedzi stylistów, jak dobierać stroje do własnej sylwetki. Każdy z nas, a szczególnie każda kobieta, marzy o kreacjach od Versace, butach od Jimmy’ego Choo, czy Manolo Blahnika.

Niestety moda ze światowych wybiegów jest dostępna dla niewielu. Jak zatem być modnym i stylowym robiąc zakupy w zwykłym centrum handlowym? To proste wystarczy przestrzegać obowiązujących w danym sezonie trendów. Obecnie większość sklepów należących do popularnych sieci handlowych projektuje ubrania i dodatki w oparciu o propozycje znanych zagranicznych projektantów. Towar jest tańszy, gdyż sprzedawany jest po logiem popularnej, ale ogólnodostępnej marki sieciówek, np. H&M, Zara, Bershka, Stardivarius, czy Mango. Również materiały wykorzystywane do szycia odzieży są stosunkowo tańsze i średniej jakości. Jednak pośród wieszaków i półek sklepowych znajdziemy ubrania inspirowane światową modą. Pamiętajmy jednak, by swoją garderobę dobierać również kierując się zdrowym rozsądkiem i samokrytyką. Nie każda kreacja, bądź dodatek będzie pasował do naszej figury. Dlatego zanim sięgniemy po konkretne ubranie, przymierzmy je i krytycznym okiem spójrzmy, czy faktycznie dobrze w tym wyglądamy. W ten sposób zaoszczędzimy pieniądze i krępujące spojrzenia innych.

Stopka autorska: Moda – http://www.swiat-mody.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.2/10 (liczba ocen: 5)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz