Moda na rejestrowanie firm w Anglii

Atrakcyjność systemu podatkowego danego kraju jest niewątpliwie jednym z tych elementów, które decyduje o centrum powstawania i zakładania nowych inwestycji. Dotyczy to nawet małych przedsiębiorstw, które zasadniczo wykonują swoją działalność w jednym miejscu, a rozglądają się za państwem, które będzie od strony prawnej najlepiej dostosowane po ich potrzeb. Znakomitym przykładem takiego działania jest obserwowane obecnie coraz liczniejsze rejestrowanie firm oraz spółek przez polskich przedsiębiorców na terenie Anglii.

Reklama

nizsze podatki

Takie działanie umożliwiają obowiązujące przepisy Unii Europejskiej. Głównym powodem rejestracji działalności gospodarczej nie na terenie swej ojczyzny jest mniejsze opodatkowanie działalności na terenie Anglii. Średnia różnica w podatkach, kosztach prowadzenia firmy oraz innych obciążeniach jest wyraźnie niższa od polskich stawek podatkowych, lecz równie ważna wydaje się kwestia kwoty zwolnionej od opodatkowania. W polskim systemie podatkowym kwota zwolniona z opodatkowania wynosi zaledwie nieco ponad trzy tysiące złotych. Natomiast przeliczając na złotówki kwotę wolną od opodatkowania, jaką przewiduje system podatkowy w Anglii, otrzymujemy niebagatelną sumę ponad trzydziestu jeden tysięcy złotych. Znaczne różnice występują również w ustalonych progach podatkowych, czyli wysokościach kwot, po przekroczeniu których podatnik obejmowany jest wyższymi stawkami podatkowymi i musi de facto oddać więcej do budżetu państwa.

Oczywiście zarejestrowanie działalności na terenie Anglii wymaga przez osoby nieobeznane z tamtejszym prawem skorzystania z usług firm pośredniczących, które reprezentują nas przed wszystkimi tamtejszymi urzędami. Firmy takie posługują się biegle urzędowym językiem angielskim, wypełniają za nas wszelkie formalności oraz tłumaczą złożone przepisy na język nam zrozumiały. Ta przyjemność kosztuje, jednak nie na tyle, by była to inwestycja nierentowna. Ich stawki wahające się w okolicach dwóch tysięcy złotych są na tyle atrakcyjne, iż przeniesienie firmy na ziemie angielskie jest nadal atrakcyjne i kusi. Działania takie podobne są zresztą do inicjatyw, jakie podejmują nawet największe światowe koncerny płacące podatki w Anglii. Zatrudnieni w nich specjaliści prawa podatkowego wynajdują rozwiązania, które pozwalają na płacenie znacznie niższych kwot urzędowi skarbowemu. Powszechnym sposobem jest rejestrowanie spółek w krajach uznawanych za raje podatkowe. Struktura koncernu jest tak projektowana, aby dochody były transferowane do tej spółki, która płaci minimalne podatki.

Stopka autorska: podatki w Anglii – http://www.euro-tax.pl/zwrot-podatku-z-anglii.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz