Modele do sklejania: hobby dla kilku pokoleń?

W dzisiejszych czasach, kiedy dzieci mają do dyspozycji przeogromny wybór różnorodnych zabawek wydawać by się mogło, że te najbardziej tradycyjne nie cieszą się już zainteresowaniem w ich oczach. Klasyczne drewniane kolejki raczej nie mogą na przykład konkurować z nowoczesnymi modelami z napędem elektrycznym Istnieją jednak i takie zabawki, które mimo upływu czasu nie tracą na popularności i co więcej, budzą zainteresowanie kolejnych pokoleń. Modele do sklejania niewątpliwie się do nich zaliczają.

Reklama

Sklejanie i kolekcjonowanie modeli to pasja. Większość osób, które choć raz miały okazję samodzielnie złożyć model, nie poprzestaje na jednym. Na szczęście modele do sklejania doskonale prezentują się na półkach, pełniąc rolę niebanalnej ozdoby. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by każdy kolejny model, który stworzymy ustawiać na półce, powiększając swoją kolekcję.

Wybór modeli do samodzielnego montażu dostępnych w sklepach, jest naprawdę szeroki. Do naszej dyspozycji są samoloty do sklejania, ale i statki, samochody, czy łodzie podwodne. Każdy znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu i zapewni wiele godzin fantastycznej rozrywki. Niektórzy skupiają się na konkretnym rodzaju modelów i sklejają na przykład same samochody. Inni wybierają modele pod wpływem chwili, nie zastanawiając się, czy będą komponowały się z ich kolekcją.

Przy doborze modeli do sklejania należy zwracać uwagę również na materiał, z którego są wykonane. Do najpopularniejszych należą modele plastikowe, w których poszczególne elementy łączy się przy wykorzystaniu specjalnego kleju. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też modele ze specjalnej tektury, które po sklejeniu często pokrywa się warstwą lakieru, która podnosi ich trwałość.

Modele do sklejania zapewniają rozrywkę całej rodzinie. Składanie ich przynosi równie wiele przyjemności dzieciom, jak i rodzicom. Co więcej, zdarza się, że do zabawy przyłączają się również dziadkowie, którzy pamiętają jeszcze czasy, gdy sami z zapałem składali kolejne modele.

Warto zdawać sobie sprawę, że sklejanie kolejnych modeli to nie tylko fantastyczna rozrywka. Dopasowywanie kolejnych elementów i staranne przyklejanie ich do modelu wymaga precyzji i skupienia. To dobre ćwiczenie w przypadku dzieci, którym z trudem przychodzi skoncentrowanie się na konkretnej czynności. Sklejanie modeli sprzyja ćwiczeniu dokładności i cierpliwości. Maluch uczy się, że jeden niewłaściwy ruch może zrujnować całą dotychczasową pracę. Dzięki temu staje się bardziej uważny. W przypadku młodszych dzieci wskazane jest, by w sklejaniu modeli uczestniczyli rodzice, którzy będą nadzorowali cały proces i w razie potrzeby służyli pomocą. Starsze dzieci mogą sklejać modele samodzielnie. W tym czasie rodzic może spokojnie zająć się własnym modelem – sklejanie modeli to hobby, z którego nigdy się nie wyrasta.

Stopka autorska: samoloty do sklejania – http://dobrodziecka.pl/sklep/samoloty-do-sklejania/cat_96.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz