Monitoring w firmie

monitoring pojazdówTelewizja przemysłowa, systemy alarmowe to bez wątpienia jedne z głównych i najskuteczniejszych form zabezpieczenia mienia w naszej firmie czy prywatnym domu. W Polsce coraz popularniejsze staje się rejestrowanie położenia oraz czasu pracy samochodów służbowych. Monitoring pojazdów pozwala na optymalizację trasy, zużycia paliwa jak i samych kosztów poruszania się autami firmowymi.

Z badań przeprowadzonych przez Instytut Analiz Rynku Flotowego- Flota Monitor, jednoznacznie wynika, że monitorowanie floty pozwala zaoszczędzić niemałe pieniądze. W 41% wdraża się opisywane rozwiązanie z przyczyn oszczędnościowych natomiast w zaledwie 15% odpowiedzi przedsiębiorcy pragną ustrzec się przed kradzieżą. W przypadku niemal połowy firm inwestycja zwróciła się po upływie zaledwie 3 do 6 miesięcy od instalacji. Pierwsze korzyści wynikające z tego posunięcia przedsiębiorcy odczuwali zanim upłynęło 30 dni.

Reklama

Posiadanie stałego monitoringu GPS floty  pojazdów zwraca się także w znaczącym spadku spalania paliwa. Ponad 15% firm wskazuje to jako wartościową oszczędność wydatków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Równocześnie z oszczędnościami wzrastał poziom efektywności wykorzystywania aut. Na opisywane profity składają się: mniejsza liczba prywatnych kilometrów w godzinach pracy, rzadsze naprawy eksploatacyjne oraz poruszanie się zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami prędkości. Zmniejszenie całościowych kosztów utrzymania samochodu jest tutaj dostrzegalne na poziomie 20-30%.

Sprowadzając taką usługę jako system zarządzania naszą flotą zyskujemy przede wszystkim na bezpieczeństwie. Monitoring położenia pozwala ściśle kontrolować czas pracy kierowców oraz na błyskawiczną lokalizację w sytuacji zagrożenia.

Stopka autorska: Monitoring – http://www.germano.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


komentarze 2

 1. avatar

  Bezpieczeństwo bezpieczeństwem, ale czy nie kosztem naszej prywatności i wolności?

  VN:F [1.9.18_1163]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 2. avatar

  Jeśli monitoring dotyczy położenia samochodów służbowych to nie ma mowy o naruszeniu prywatności – nieco inaczej natomiast ma się kwestia monitoringu wizyjnego w miejscu pracy. Tutaj można dyskutować 😉

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz