Monitory świetlne (digital signage) w turystyce

Mimo że turystyka to głównie przebywanie w terenie, to nowoczesna jej forma to nie tylko Internet, mapy i prognozy pogody. To także pakiet informacji turystycznych, które odnajdziemy na nowoczesnych nośnikach elektrycznych. Z pomocą przychodzi nam technologia Digital signage.

Reklama

monitor świetlnyTo nic innego jak interaktywne treści reklamowe umieszczone na ekranach monitorów. Ta technologia jest aktualnie obecna w wielu dziedzinach życia i dostarcza mnóstwo nowych możliwości. Również turystyka jest taką dziedziną, w której system digital signage może odnieść spory sukces. Dla branży turystycznej są nawet projektowane specjalne pakiety, na przykład połączenie profesjonalnych odtwarzaczy DS z monitorami zewnętrznymi.

Monitory świetlne produkuje się z nierdzewnej stali, dodatkowo są wodo- i kurzo odporne. Dzięki temu mogą zapewnić długą i bezawaryjną pracę w miejscach publicznych. Nakładka dotykowa wbudowana w ekran czyni go bardziej przyjaznym użytkownikowi. To jeszcze nie wszystko. W urządzeniu można zamontować grzałkę, która pozwoli na pracę urządzeń w temperaturach od -20C do 55C. To niesie ze sobą wiele korzyści. System jest prosty w obsłudze, a przy pomocy zintegrowanego ekranu dotykowego można wdrożyć system przewodników napisanych w wielu językach. W ten sposób turyści z całego świata będą go mogli używać intuicyjnie, jedynie dotykając ekran.

Warto też zaznaczyć, że taka konstrukcja będzie odporna na warunki pogodowe. Urządzenia tego rodzaju zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o zmiennych warunkach pogodowych. Wbudowany ekran trans refleksyjny zapewni doskonałą widoczność treści nawet przy silnym świetle słonecznym. To doskonała promocja atrakcji turystycznych oraz samej turystyki w ogóle. Dzięki rozwiązaniom DS turyści mają możliwość swobodnego dostępu do informacji o historii, atrakcjach, mapach i okolicznych restauracjach w bardzo wygodny sposób. To również przyczyni się do uniknięcia niepotrzebnych kolejek w biurach obsługi turystycznej. Dla wielu osób dodatkową zaletą będzie również czynnik ekologiczny – w ten sposób można rozprowadzać informacje bez użycia papierowych nośników. To z pewnością pozwoli na podniesienie prestiżu firmy.

Stopka autorska: system digital signage – http://www.m4b.pl/bezpieczne-gory-99.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Ostatnio takie widziałam chyba w Tatrach – był to system ostrzegawczy informujący o pogodzie, wraz z numerem alarmowym do TOPRu.

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz