Montaż okien drewnianych

okna drewnianeOdpowiednio wykonany montaż okien to warunek konieczny do ich prawidłowego funkcjonowania. Wykonany nieprawidłowo może doprowadzić do problemów z otwieraniem i/lub zamykaniem okien, skraplaniem się wody i zaparowywaniem szyb, a nawet szybkich niszczeniem ramy okna z drewna. W celu pewności prawidłowo wykonanych prac, należy wybrać dobrą ekipę zajmującą się pracami montażu stolarki okiennej. Najlepiej poradzić się znajomych lub skorzystać z wyszukiwarki internetowej wpisując hasła: montaż okien lub okna drewniane. Chociaż montażem okien zajmują się specjaliści, warto znać zasady prawidłowego przebiegu prac.

Reklama

Przed rozpoczęciem prac montażowych należy dokładnie sprawdzić, czy wymiary ościeży są odpowiednio szersze i wyższe od wymiarów ościeżnicy. Następnie należy dokładnie oczyścić miejsce osadzenia ościeżnicy w murze. Okna z drewna należy zdjąć z ościeżnicy, a tę opierając na drewnianych kołkach wstawić w otwór. Kolejnym krokiem jest montowanie ościeżnicy. Robi się to za pomocą specjalnych klinów umieszczonych na rogach. Aby okno drewniane było osadzone równo, poziom wymierza się przy użyciu poziomicy. Po dokładnym wypoziomowaniu ościeżnicy montuje się ją na jeden z dwóch sposobów. Można zatem okna drewniane montować na tzw. dyble. Po wstawieniu ościeżnicy wywierca się w jej bokach otwory i mocuje dyble. Ten sposób montażu stosuje się przy ścianie jednorodnej. Drugim sposobem łączenia jest sposób na kotwy. W tym przypadku okna drewniane zaczepia się na kotwach o zewnętrzną ramę ościeżnicy.

Okno drewniane po zamontowaniu należy uszczelnić. Ale wcześniej ramy okienne koniecznie powinny zostać obklejone taśmą malarską. Taka czynność uchroni okna drewniane przed zanieczyszczeniem trudną do usunięcia poliuretanową pianką montażową. Szczelinę pomiędzy otworem w ścianie a ościeżnicą okna z drewna spryskuje się wodą, co zapewni lepszą przyczepność pianki. Nanosi się ją wzdłuż całej długości ościeżnicy. Ewentualny jej nadmiar dokładnie odcina się za pomocą ostrego noża. Od strony zewnętrznej okno drewniane wykańcza się płytami gipsowo-kartonowymi a samo miejsce styku silikonem montażowym.

Stopka autorska: okna drewniane – http://www.oknaferno.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz