Montowanie baterii prysznicowej – jak się za to zabrać?

Montaż armatury łazienkowej najczęściej zlecamy fachowcom, którzy wykańczają nam łazienkę. Są jednak sytuacje, gdy fachowca nie ma pod ręką lub z innego powodu jednak decydujemy się na samodzielny montaż baterii. Zobaczmy, jak się do tego zabrać.

Reklama

Dobre zabezpieczenie brodzika

Pierwszym krokiem do montażu baterii prysznicowej natynkowej jest odpowiednie zabezpieczenie brodzika. Przy montażu baterii będziemy korzystać z ciężkich narzędzi i wiertarki, których upadek mógłby uszkodzić brodzik. Warto tego uniknąć, zabezpieczając dno kabiny prysznicowej grubym kartonem. Po takim zabezpieczeniu możemy przystąpić do montażu właściwego.

Montaż przyłączy mimośrodowych

Montaż baterii rozpoczynamy od wkręcenia w wystające ze ściany końcówki rur przyłączy mimośrodowych. Musimy ustawić je w takiej pozycji, by pasowały one do rozstawu przyłączy baterii, którą będziemy montować. Koniecznie trzeba zadbać o odpowiednią szczelność tego połączenia, poprzez zastosowanie taśmy teflonowej lub konopii. Na tak przykręcone przyłącza musimy nałożyć osłonki i możemy przystąpić do kolejnego etapu montażu.

Przykręcanie baterii

Kolejnym etapem jest montowanie baterii prysznicowej czyli nałożenie jej na przykręcone wcześniej końcówki. Najpierw powinniśmy dokręcić ją ręcznie, pamiętając o uszczelnieniach, a następnie wypoziomować przy użyciu poziomicy. Dopiero później możemy dokręcić baterię przy użyciu klucza, koniecznie przez osłonkę, by nie porysować baterii.

Instalacja uchwytu

Teraz czas na montaż uchwytu lub drążka prysznicowego. Powinniśmy go zainstalować na takiej wysokości, by korzystanie z niego było wygodne. Nie da się jednoznacznie powiedzieć, jaka to jest wysokość, bo zależy ona od wzrostu osób, które będą z prysznica korzystały. Jeśli drążek jest jednocześnie elementem deszczownicy, to jej czasza powinna być ok. 15 cm nad głową najwyższej osoby, która będzie z tego udogodnienia korzystać.

Uchwyt mocujemy z pomocą kołków rozporowych dopasowanych do materiału, z którego zrobiona jest ściana. Ich rozmiar nie musi być duży, ale warto wziąć pod uwagę, że bateria z deszczownicą musi być solidniej zamocowana niż punktowy uchwyt słuchawkowy.

Montaż słuchawki prysznicowej

Po zamontowaniu uchwytu czas na ostatni element czyli przykręcenie słuchawki prysznicowej do węża, a następnie do baterii. Przy tej czynności nie możemy zapomnieć o uszczelkach, dzięki którym nie będzie przecieków i z węża lub słuchawki nie będą ciekły dodatkowe strumienie wody. Każdy zestaw prysznicowy jest w takie uszczelki wyposażony, więc nie musimy kupować nic dodatkowo.

Więcej na: silla.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz