Motocyklowy hołd Porsche

Chcąc utworzyć listę najlepszych samochodów świata wiele uwagi należałoby poświęcić niemieckiemu rynkowi motoryzacyjnemu. Takie marki jak BMW, Audi czy Porsche to dziś legendy na czterech kółkach rozpoznawane na całym świecie. Każdy fan motoryzacji zna także niemiecką firmę tuningową Custom Wolf, która to postanowiła złożyć hołd jednej z tych marek, a konkretnie Porsche poprzez skonstruowanie niezwykłego i unikalnego motocykla oddającego styl producenta.

Reklama

Powstały za zachodnią granicą motocykl utrzymany został w bardzo oryginalnym, ale także „mrocznym” stylu. Niezwykle niski i długi zdecydowanie wyróżnia się spośród innych podobnych sobie maszyn, zakładając, że w ogóle takie istnieją. Pierwszym akcentem Porsche rzucającym się w oczy na pewno może być tylna niezwykle szeroka opona (aż 254 mm!) osadzona na feldze stylizowanej na tych pochodzących „czterech kółek” producenta.

Zasiadając za kierownicą jak to zwykle mają do siebie choppery czy właśnie dragstery, kierowca ma przed sobą naprawdę szeroką kierownicę. Zanim jednak silnik zostanie odpalony warto dowiedzieć się z czym ma się do czynienia. Serce tego potwora stanowi bowiem potężna jednostka w układzie V o pojemności aż 1850 ccm. Pozostałe elementy zostały zapożyczone od światowych producentów i chociażby wydechy pochodzą od LA Choppers, skrzynia biegów od Harley-Davidsona, a przednie zaciski od Kawasaki ZX-10R.

Nie należy jednak zapominać, że przede wszystkim ma to być oddanie czci dla niemieckiego Porsche, a przypomina o tym niezwykły lakier, w który zostały wkomponowane wizerunki znanych osobistości jak chociażby Marca Porsche, Steve’a McQueena czy najsłynniejszych modeli. Cała konstrukcja jak przystało na Custom Wolf charakteryzuje się niezwykła oryginalnością i stanowi wspaniały okaz. Złośliwi jednak mogą się czepiać dlaczego hołd ten został okazany w takiej formie, kiedy to samochody Porsche to przede wszystkim auta sportowe? Jest to jednak pytanie retoryczne, gdyż powstały model naprawdę ma w sobie ducha Porsche.

Stopka autorska: Kawasaki ZX-10R – http://www.motogen.pl/pojazdy/kawasaki-ninja-zx-10r-2011,art20.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz