Możliwości darmowych systemów CMS

Joomla, WordPress i DrupalXXI wiek śmiało można określić mianem roku Internetu, dlatego też coraz więcej osób chce zaistnieć w globalnej sieci poprzez różnego rodzaju strony www. Jedni próbują swoich sił na portalach społecznościowych, takich jak Facebook, Google+, czy You Tube, a jeszcze inni stawiają na fora dyskusyjne, strony typu demotywatory, czy też kwejk. Nieliczna grupa użytkowników sieci bierze sprawy w swoje ręce i postanawia samemu stworzyć własny serwis www. Oczywiście nie każdego stać żeby wyłożyć kilka tysięcy złotych na stronę www z system CMS, dlatego też coraz więcej osób opiera swoje witryny o darmowe systemy, które są ogólnodostępne w sieci.

Reklama

A możliwości tego typu systemów nie są wcale tak małe, jakby się to zdawało. Wszystko dzięki licznym dodatkom, modułom oraz komponentom, które znacznie rozbudowują funkcjonalności samego systemu lub też zmieniają go nie do poznania. W przypadku CMS-a Joomla najciekawsze darmowe dodatki to bez wątpienia VirtueMart, który zamieni nasz system w bardzo nowoczesny i funkcjonalny sklep internetowy, a także JoomSocial przy pomocy którego możemy stworzyć portal społecznościowy oraz Agora Forum, który pozwoli na zintegrowanie z CMS-em forum internetowego o bardzo ciekawych funkcjonalnościach. Oczywiście to nie jedyne ciekawe dodatki, które znacznie zwiększają standardowe możliwości systemu, jednak to właśnie te zmieniają całkowicie informacyjny charakter Joomli.

W przypadku WordPressa dodatków odmieniających całkowicie system nie ma wcale, jednak jest bardzo wiele ciekawych wtyczek, które usprawniają działanie strony www oraz sprawiają że chętniej jest odwiedzana nie tylko przez użytkowników, ale także przez roboty wyszukiwarek. Do grona tego typu dodatków na pewno można zaliczyć jedną z najpopularniejszych wtyczek, czyli All in One SEO Pack, która pozwala na ustawienia meta-tagów wpisu, co ważne jest zarówno kiedy WordPress służy jako strona firmowa, jak i zwykły katalog presell page. W obu przypadkach przyspiesza to indeksację wpisu oraz jego skutek w pozycjonowaniu strony. Kolejnym ciekawy dodatkiem, jaki możemy użyć w blogowym CMS-ie WordPress jest Google XML Sitemap, który tworzy mapę witryny, która pomocna jest zwłaszcza przy bardziej rozbudowanych serwisach, które do za indeksowania wszystkich stron przez wyszukiwarkę potrzebują sporo czasu.

Jak widać liczne darmowe dodatki dostępne w sieci mogą znacznie rozbudować możliwości stron www opartych na darmowych CMS-ach, dlatego też warto budować witryny w oparciu o Joomle oraz WordPressa, które są proste w obsłudze, a zarazem posiadają sporo ciekawych funkcjonalności.

Stopka autorska: strony wwwhttp://www.webpiksel.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz