Na co zwracać uwagę, kupując buty trekkingowe?

Obuwie trekkingowe jest niezwykle przydatne podczas wycieczek pieszych. Przydaje się ono zarówno w górach, jak i na nizinach. Niektóre osoby doceniają je także zimą, kiedy to okazuje się, że są one cieplejsze niż tradycyjne kozaki. Warto więc wiedzieć, na jakie kryteria należy zwracać uwagę przy wyborze obuwia tego typu.

Czas użytkowania

Najważniejszą kwestią, na jaką trzeba zwrócić uwagę, kupując buty trekkingowe męskie, jest czas, przez jaki mają być one użytkowane. W sklepach z obuwiem typu outdoor znajdziemy bowiem modele, które przeznaczone są do użytku stałego, jak i okazjonalnego. Różnią się one bowiem od siebie wytrzymałością podeszwy i cholewki, a także jakością materiałów, z których zostały one wykonane.

Należy więc pamiętać, że kupując buty trekkingowe męskie do użytku okazjonalnego, nie można oczekiwać, że przetrwają one więcej niż kilka miesięcy codziennego noszenia. Buty te są bowiem przeznaczone do rzadkiego zakładania. Ich cena jest niższa od ceny butów trekkingowych męskich do częstego noszenia, dzięki czemu koszt ich zakupu nie obciąża zbytnio domowego budżetu.

Na jaką pogodę?

W sklepach obuwniczych i sportowych znajdziemy też szereg butów trekkingowych męskich, które można nosić jedynie podczas dobrej pogody, jak i butów, które można zakładać również w czasie deszczu. Warto zaznaczyć, że pierwszy typ obuwia nie nadaje się do noszenia w czasie deszczu lub na śniegu. Nie posiada on bowiem powłok nieprzemakalnych, które sprawiają, że but pozostaje suchy w czasie wędrówki lub spaceru.

Warto podkreślić, że w przypadku butów nieprzemakalnych istotną kwestią jest też fakt, jak długo buty pozostaną suche w czasie niepogody. Producenci obuwia trekkingowego często określają ten parametr w postaci liczby zgięć buta, podczas których nie będzie on przemakał. Średnio przyjmuje się, że liczba 1000 zgięć buta odpowiada zwykle 1 godzinie wędrówki w czasie słoty.

Na jaki teren?

Konieczne jest też zadbanie, by wybrane buty trekkingowe były przeznaczone do noszenia w terenie, po jakim zamierzamy się poruszać. Jeżeli bowiem chcemy poruszać się po wysokich górach, nie możemy kupić obuwia przeznaczonego do chodzenia po nizinach. Kupując buty w góry wysokie, należy też upewnić się, czy można zakładać do nich raki, czy też są one przystosowane do noszenia jedynie w lecie.

Warto też zapamiętać, że w przypadku wędrówki po nizinach nie powinno też zakładać się butów do chodzenia po górach. Buty typu nizinnego są bowiem wyprofilowane w inny sposób, a także mają inną wagę, co sprawia, że są one wygodniejsze na płaskim terenie niż buty przeznaczone na teren górzysty i pagórkowaty.

Zadbaj o stopy

Buty trekkingowe męskie są najlepszym wyborem na różnego rodzaju wędrówki. Można co prawda korzystać z innego typu obuwia, jednak pozostałe modele nigdy nie zapewnią stopom tak dużego komfortu. Ponadto w obuwiu typu trekkingowego stopom nie grożą pęcherze ani otarcia. Buty te odciążają także stawy skokowe i kolanowe, zmniejszając tym samym ryzyko skręcenia kostki lub wystąpienia innej kontuzji.

Wysokiej jakości buty trekkingowe męskie dostępne są w ofercie sklepu dip24

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz