Na czym polega odsysanie tłuszczu?

W dzisiejszych czasach wygląd zewnętrzny ma bardzo duże znaczenie. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni chcą wyglądać atrakcyjnie. W szczególności istotna jest dla nas szczupła sylwetka i piękne ciało. Niestety wielu ludzi cierpi z powodu nadwagi lub narzeka na zbędne kilogramy. W takiej sytuacji stosujemy rygorystyczne diety i ćwiczenia fizyczne. Jednak w niektórych przypadkach nie dają one oczekiwanych efektów. Odpowiednia waga ciała jest tak ważna nie tylko ze względu na ładny wygląd, ale przede wszystkim ze względów zdrowotnych.

Reklama

odsysanie tłuszczuNa szczęście istnieje metoda, która daje nam szansę na pozbycie się zbędnych kilogramów i wymodelowanie pewnych partii naszego ciała. Tą metodą jest liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Jest to zabieg na rozbiciu i zredukowaniu podskórnej tkanki tłuszczowej. W ten sposób możliwe jest korygowanie kształtów naszego ciała. Zbędnej tkanki tłuszczowej możemy pozbyć się między innymi z brzucha, bioder, ud, pośladków, łydek, czy też ramion. Odsysanie tłuszczu odbywa się przy pomocy metalowej kaniuli połączonej z przyrządem wytwarzającym podciśnienie, który odsysa tłuszcz z wybranych partii ciała. Przed wprowadzeniem kaniuli na ciele zostają wykonane krótkie nacięcia.

Istnieje kilka metod liposukcji. Są to: liposukcja klasyczna (metoda sucha oraz metody mokre), wibracyjna, ultradźwiękowa oraz laserowa. Odsysanie tłuszczu może być wykonywane w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Znieczulenie miejscowe polega na wprowadzeniu pod skórę środka znieczulającego i jest stosowane jedynie wtedy, gdy wykonywany zabieg dotyczy niedużej partii ciała. Podczas znieczulenia ogólnego pacjent zostaje uśpiony na czas zabiegu. Zabieg liposukcji może trwać od trzydziestu minut do pięciu godzin. Przed operacją na ciele pacjenta wyznaczane są miejsca, z których odsysany będzie tłuszcz.

Odsysanie tłuszczu nie jest skomplikowanym zabiegiem, jednak jak każda operacja, niesie ze sobą pewne ryzyko. Pacjent poddający się zabiegowi musi być zdrowy fizycznie oraz psychicznie. Liposukcja jest dosyć ryzykowna dla osób cierpiących na niewydolność krążenia, cukrzycę, choroby serca oraz płuc. Nawet, jeśli pacjent jest całkowicie zdrowy to musi liczyć się z ty, iż w wyniku liposukcji może dojść do komplikacji. Należą do nich między innymi: infekcje, zaburzenia czucia, zmiany barwy skóry, czy też blizny. Końcowy efekt zabiegu widoczny jest po ustąpieniu obrzęków, czyli po około sześciu tygodniach. Odsysanie tłuszczu to jednak nie wszystko. Aby efekt był trwały należy pamiętać o odpowiedniej diecie oraz regularnych ćwiczeniach fizycznych.

Stopka autorska: odsysanie tłuszczu – http://www.intermed.com.pl/pages/ch-plastyczna/odsysanie.php

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz