Na czym polega refinansowanie kredytu hipotecznego?

Wiele osób jest zmuszonych w pewnym momencie życia do wzięcia kredytu mieszkaniowego, by zapewnić sobie i swojej rodzinie odpowiednie warunki lokalowe. Czasami jednak niefortunny moment, w którym zdecydujemy się na złożenie wniosku kredytowego sprawia, że nasz kredyt hipoteczny nie jest zbyt korzystny finansowo, jego oprocentowanie, a co za tym idzie, miesięczna rata, nie jest tak niska, jakbyśmy oczekiwali.

Przykładem może być choćby kredyt walutowy, jak ten we frankach szwajcarskich, który stał się obecnie wyjątkowo drogim kredytem, chociaż branym przed kilkoma latami na korzystnych warunkach. Dosyć korzystną opcją, by obniżyć miesięczne raty spłaty zadłużenia może być kredyt refinansowy, czyli nowy kredyt hipoteczny, którego środki są przeznaczane na pokrycie obecnego kredytu mieszkaniowego z zastawem hipotecznym. Kolejną korzyścią może być fakt, że wnioskując o kredyt refinansujący nasze zadłużenie możemy przy okazji ubiegać się o dodatkową gotówkę, która zostanie przeznaczona już na dowolny cel, niekoniecznie związany z refinansowanym kredytem.

Reklama

W porównaniu z typowym kredytem hipotecznym prawdopodobnie będziemy mieli znacznie mniej formalności do załatwienia, ponieważ sam proces ubiegania się o tego rodzaju kredyt jest znacznie bardziej uproszczoną procedurą w stosunku do kredytu na zakup mieszkania czy domu. Przede wszystkim jednak mamy dużą szansę na obniżenie miesięcznej raty, a to przecież chodzi we wnioskowaniu o przyznanie kredytu refinansowego. Warto więc pomyśleć o takiej zamianie na tańszy kredyt, jeśli zaczynamy mieć problem ze spłacaniem kolejnych rat.

Stopka autorska: kredyt refinansowy – http://www.bankbroker.pl/kredyt-refinansowy/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.4/10 (liczba ocen: 5)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz