Na zakupy do USA?

Dla wielu konsumentów „amerykańskie” oznacza najlepsze, najładniejsze i najlepiej wykonane. Trudno powiedzieć ile jest w tej opinii prawdy, nie mniej dla każdego miłośnika zakupów, USA to raj na Ziemi. Najatrakcyjniejszą formą na zrealizowanie takiej fantazji jest wycieczka do Stanów połączona z shoppingiem na całego. Niestety dla większości z nas, podróż do Ameryki w celach turystycznych jest tak dużym wydatkiem, że nasze zakupy ograniczyć możemy jedynie do pamiątek dla bliskich.

Reklama

wózek na zakupyInnym sposobem na rozejrzenie się po amerykańskich półkach sklepowych mogą okazać się zakupy przez Internet. Obecnie większość sklepów internetowych w USA prowadzi wysyłkę do wszystkich krajów na świecie. Jeśli nie mamy głowy do formalności lub chcemy nieco zaoszczędzić, warto skorzystać z pośredników, którzy za niewielką opłatą zadbają o to by nasze zakupy dotarły do nas szybko i w jednym kawałku. Wśród najpopularniejszych za oceanem sklepów internetowych jednym tchem wymieniamy Amazon.com, Ebay USA, Walmart.com i kilka innych. Poniżej parę słów o każdym z nich.

Amazon.com gigant z Seattle. Prekursor handlu internetowego. Założycielem i pomysłodawcą jest Jeff Bezos. W 1994 rozpoczął on pracę nad przedsięwzięciem, które ukończone zostało rok później. Pierwotnie była to księgarnia internetowa. Nie długo potem, w związku z sygnałami od internautów jego asortyment rozszerzył się o DVD, sprzęt elektroniczny i komputery, muzykę a nawet meble i towary spożywcze. Amazon posiada swoje oddziały m.in. Kanadzie, Niemczech, Francji czy Chinach.

Chyba najlepsze miejsce na zakupy z USA. Ebay.com to amerykańskie Allegro. Został stworzony przez Pierre`a Omidyar. Znajdziecie tam wszystko czego nie ma nigdzie indziej, ponieważ handlują tu ludzie z całego świata, wszystkim o czym tylko pomyślisz. Nie należy zrażać się polską filią tego serwisu, ponieważ amerykański Ebay prezentuje się zupełnie inaczej. Rejestracja w serwisie oraz dokonywanie zakupów w Stanach może okazać się czasem problematyczne, dlatego zdecydowanie warto wesprzeć się pośrednikami znającymi się na rzeczy.

Carpartswholesale.com to największy, amerykański sklep z częściami zamiennymi do samochodów, motocykli, skuterów i innego sprzętu na kółkach. Znajdziesz tu części do „amerykanów” ale i nie tylko. Często okazuje się, że kupno nowych czy używanych części zamiennych do aut luksusowych, jest o wiele bardziej opłacalne niż na naszym kontynencie. Na stronie oprócz standardowych części znajdziecie masę akcesoriów do tuningu.

Perfumeoutlet.net to propozycja dla wszystkich miłośników pięknych zapachów. Jeżeli chodzi o rynek perfumeryjny, nie różni się on wiele od naszego rodzimego. To co zachęca do kupna zapachów za oceanem to często o wiele niższe ceny. Różnego rodzaju próbki, promocje, wyprzedaże stwarzają liczne okazje by kupić więcej za mniej.

Stopka autorska: zakupy z USA – http://wszystkozameryki.com

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz