Nadchodzi nowa odsłona Ferrari California – model T

Wśród amatorów szybkości Ferrari ma wielu wielbicieli. To te samochody łączą w sobie jednocześnie stylowy wygląd i mocarny silnik pod maską. Jednym z popularnych modeli Ferrari w tym sektorze jest California, która jest produkowana od 2008 roku. Teraz ma zadebiutować w całkowicie nowej odsłonie jako Ferrari California T.

Reklama

Ferrari to marka, która ma wieloletnie tradycje w produkcji samochodów z górnej półki. Jeżeli zapytamy laika, z czym kojarzą mu się samochody Ferrari, prawie na 100% otrzymamy odpowiedź, że z szybką jazdą. Właśnie w tym celu zaprojektowano także model Ferrari California.

Co nieco o historii

Pierwszą generację Ferrari California zaprezentowano 18 września 2008 roku w Maranello. Włoskiemu producentowi udało się stworzyć samochód o przyciągających wzrok liniach w segmencie grand tourer. Ferrari California to 2-drzwiwowe coupé-cabrio, które zostało wyposażone w zaawansowany system kontroli trakcji F1-Trac, ceramiczno-karbonowe hamulce oraz tylne zawieszenie multilink. Do nadania mocy bestii wykorzystano silnik V8 4297 cm³ 90° i mocą 460 KM przy 7500 obrotach na minutę. Jednocześnie także wykorzystano technologie zmniejszające zużycie paliwa i emisję spalin. Rocznie produkuje się około 6 tysięcy tych aut w fabryce w Maranello we Włoszech, głównie trafiają one do klientów ze Stanów Zjednoczonych. Cena zakupu auta z podstawowym wyposażeniem to około 190 tysięcy dolarów.

Co ciekawe, słowo California nie pojawiło się po raz pierwszy w kontekście Ferrari w 2008 roku. Również wcześniej zostały skonstruowane modele takie jak Ferrari 250 GT California Spyder z 1957 roku czy też Ferrari 365 California z 1966 roku – łącznie niecałych 150 sztuk.

Co ma do zaoferowania Ferrari California T?

Na 2014 rok Ferrari zaplanowało premierę nowej generacji Ferrari California, a mianowicie model Ferrari California T. Jest to jeden z niewielu samochodów wyposażonych w turbodoładowanie, który wychodzi ze stajni włoskiego producenta. Konstruktorzy wykorzystali w nim silnik V8 o pojemności 3,8 litra, który daje przyspieszenie do „setki” w ciągu 3,6 sekundy. Prędkość maksymalna została wyznaczona jako 317 kilometrów na godzinę. Zmieniono również wygląd całego modelu, który teraz przypomina jeszcze bardziej mające wielu zwolenników 458 Italia.

W nowym Ferrari California zastosowano szereg proekologicznych rozwiązań, które zredukowały spalanie o 10,5 litra na 100 kilometrów. Auto zużywa mniej paliwa i jednocześnie ma obniżoną emisję spalin. Według przedstawionych analiz ma ono palić mniej nawet do 15% w porównaniu z silnikiem Ferrari California bez turbodoładowania.

O tym, jak ostatecznie wygląda nowe Ferrari California T będzie można dowiedzieć się niebawem. Samochód ma być zaprezentowany podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie.

Stopka autorska:  Szybka jazda  Ferrari California –  http://motoprezent.pl/produkt-2-jazda_ferrari_california.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz