Nagrzewnice – zasady działania oraz rodzaje

Coraz popularniejszym źródłem ciepła w pomieszczeniach są nagrzewnice. Urządzenia te z roku na rok sprzedają się coraz lepiej, jednakże wiele osób wciąż nie wie jak działają owe urządzenia, a także jakiego rodzaju mamy nagrzewnice. Ma to kluczowe znaczenie, w momencie kiedy będziemy chcieli je zakupić.

Reklama

Nagrzewnice, przede wszystkim generują ciepłe powietrze. W wyniku procesów w nich zachodzących, możemy nagrzać pomieszczenie. Musimy jednak mieć świadomość iż nagrzewnice nie są swoistym perpetum mobile. Zasila się je różnego rodzaju źródłami energii.

Rodzaje nagrzewnic

nagrzewnicaNagrzewnice olejowe, jak sama nazwa wskazuje, zasilane są olejem. Nagrzewnice olejowe są dobrym pomysłem, dla kogoś kto ma do ocieplenia wiele metrów kwadratowych. Z uwagi, iż olej opałowy nie jest drogim źródłem energii, to wydają się być doskonałym pomysłem na zakup.

Inny rodzaj to nagrzewnice elektryczne. Mają one liczne zalety, musimy jednak wiedzieć iż mają także jedną, kluczową wadę. Wadą jest moc pobierania potrzebna do pracy nagrzewnicy. Ktoś, kto zdecyduje się na tego typu urządzenia, musi liczyć się z faktem iż w momencie rozliczenia z elektrownią, jego rachunek może być naprawdę duży.

Są również nagrzewnice zasilane wodą. Są one skomplikowanymi urządzeniemi. Co prawda można tutaj mówić o ekologicznym zasilaniu (woda), ale musimy mieć świadomość iż skomplikowana obsługa, nie będzie nam się podobała.

Ostatni rodzaj, to nagrzewnice zasilane gazem. Problem jednak pojawia się, gdy posiadamy do nagrzania spory metraż, musimy liczyć się z zakupem dużych ilości nagrzewnic.

Podczas wyboru odpowiedniej nagrzewnicy do naszego pomieszczenia musimy kierować się przede wszystkim rachunkiem ekonomicznym.

Stopka autorska: Nagrzewnice olejowe – http://www.nagrzewnice.otoelektro.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz