Najciekawsze propozycje obozów dla dzieci

Jeśli nie wybrałeś jeszcze letniego wypoczynku dla swojego dziecka, weź pod uwagę możliwość wysłania go na obóz sportowy. Towarzystwa turystyczne i biura podróży zaskakują nas ciekawymi pomysłami na obozy tematyczne – oto 5 najbardziej niezwykłych.

Reklama

Oboz sportowy

1. Obóz ASG – czyli taki, na którym uczestnicy uczą się między innymi strzelania, ale także poznają budowę kałasznikowa, taktykę, techniki wiązania lin itp. To obóz dla każdego, kto zainteresowany jest militariami, choć nie da się ukryć, że chłopcy chętniej decydują się na taki wyjazd niż dziewczynki.

2. Obóz tenisowy. Ostatnio szkoły tenisa przeżywają prawdziwe oblężenie – i nic dziwnego, bo nasi tenisiści odnoszą coraz większe sukcesy na arenie międzynarodowej. Jeśli więc Twoje dziecko chce być nową Agnieszką Radwańską i ma przynajmniej 7 lat – obóz tenisowy może być dla niego wymarzonym wyjazdem wakacyjnym. Warto dodać, że na obozie tenisowym dzieci uczestniczą także w ogólnorozwojowych zajęciach, grają w siatkówkę czy unihokeja.

3. Obóz paintballowo-survivalowy. To świetny pomysł na wyjazd dla dzieci, które nie mogą usiedzieć w miejscu i cały czas lubią angażować się w jakieś nowe działania, przeżywać nowe przygody. Gry terenowe, nauka strzelania, podstawy pierwszej pomocy, techniki linowe – wszystko to dostarczy sporo wrażeń w czasie wakacji.

4. Obóz taneczny. To z kolei propozycja dla dzieci i młodzieży, które lubią muzykę i ruch przy muzyce, a chcą nauczyć się kroków latino solo, dancehall czy hip hopu. Jeśli w Twoim domu masz małego Michaela Jacksona lub Beyonce – koniecznie wybierz dla swojej pociechy właśnie taki taneczny wyjazd. Na obozy taneczne chętniej jeżdżą dziewczynki, ale rosnąca popularność telewizyjnych show dla tancerzy sprawiła, że i chłopcy coraz chętniej stawiają pierwsze kroki na parkiecie.

5. Obóz multisportowy. To taka opcja dla niezdecydowanych, a jednocześnie dla rodziców, które chcą pokazać dziecku różne możliwości i zainteresować nie konkretną dyscypliną, ale sportem w ogóle. Obóz multisportowy może łączyć w sobie rożne aktywności – tenis z tańcem, windsurfing z żeglarstwem itp.

Zaletą obozów organizowanych przez biura podróży jest to, że z reguły są to obozy sportowe dla osób, które są początkujące w danym sporcie. Nie trzeba więc być mistrzem tenisa, żeby wyjechać na obóz tenisowy lub umieć tańczyć, żeby przeżyć na obozie tanecznym. uczestnicy na ogół dzieleni są na grupy pod względem umiejętności i sprawności fizycznej. Dlatego takie obozy sportowe to bez wątpienia coś, co warto wziąć pod uwagę przy wyborze wakacyjnego wypoczynku dla dziecka.

Stopka autorska: Obóz tenisowy – http://sporteus.pl/oferta/144/tenisowa-goldap.html#content

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz