Najdroższe piłki świata.

Emocje na Euro 2012 udzieliły się nie tylko kibicom, ale również jubilerom. W największej europejskiej firmie oferującej diamenty inwestycyjne oraz luksusową biżuterię, projektanci biżuterii stworzyli najmniejszą, a zarazem najdroższą diamentową piłeczkę świata.

Reklama

złota piłkaPremiera zawieszki miała miejsce w Warszawie 19 czerwca 2012r. i dzięki temu spotkaniu, dowiedzieliśmy się ile pracy i jakich nakładów wymagało wyprodukowanie piłeczki. Wiemy, że została wykonana specjalnie z okazji Turnieju Euro 2012.

300 godzin poświęconych na projekt, szkice, przygotowanie surowców, obróbkę i szlifowanie… .

Piłeczka wykonana jest z 14-karatowego białego złota, wysadzana jest 6 białymi diamentami i 8 czarnymi. Ten cenny eksponat można obejrzeć do 26 czerwca w Warszawie przy ul. Miedzianej 3a.

Wartość piłeczki wynosi 73 800 zł.

Inne diamentowe piłki też znalazły się w gronie zasłużonych rekordzistów.

Z kolei z okazji Mistrzostw świata w Republice Południowej Afryki wykonano nieco inną piłkę, której szczegóły wprawiają w osłupienie niemal każdego pasjonata dgadżetów.

Piłka ma wymiary oficjalnej piłki i wykonana jest z 6 620 białych i 2 640 czarnych diamentów, co w sumie dało łącznie 3 500 karatów. Twórcą tej piłki jest Yair Shimansky, który na jej przygotowanie poświęcił 2 lata. Piłka waży 2,2 kg, a jej cena wynosi 2,6 miliona dolarów.

Kolejnym cudem jubilerskim jest Złota piłka – również uchodząca za jedną z najdroższych na świecie.  Wykonana jest ze złota i wysadzana mnóstwem drobnych diamentów. Wyceniono ją na przeszło 1,2 mln dolarów.

Każda z tych piłek czymś wyróżnia się, wszystkie są wyjątkowe, mają swoją historię. Jednak czy mogą zastąpić prawdziwą futbolówkę i dać nam tak wiele różnorodnych emocji i przeżyć, jak patrzenie na zmagania drużyn lub samodzielne jej kopanie?

Chyba jednak skoczymy do najbliższego sklepu, za niecałe kilkadziesiąt euro kupimy Tango 12 i kopniemy się do fanzone po autografy prawdziwych piłkarzy, kopiących prawdziwe futbolówki.

Stopka autorska:

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz