Najlepiej zarabiający sportowcy

Bycie znanym na cały świat sportowcem to nie tylko sława, ale przede wszystkim wielkie pieniądze. W dzisiejszych czasach w sporcie leżą niesamowite pieniądze. Wystarczy spojrzeć na najpopularniejszy w Europie sport – piłkę nożną. Nieraz słuchając wiadomości o transferach łapałem się za głowę i zastanawiałem skąd się biorą te astronomiczne sumy.

Reklama

Cristiano RonaldoNieprzypadkowo na zdjęciu umieściłem Cristiano Ronaldo, gdyż jest to jeden z najdroższych, albo i najdroższy piłkarz na świecie. Kupnem najważniejszego piłkarza Realu Madryt zainteresowany jest Manchester City, którego właścicielem jest miliarder z Tajlandii. Manchester City proponował jeszcze przed zakończeniem sezonu 180mln euro! Za Torresa, który okazał się być jedną z największych porażek tego sezonu Premier League, władze City gotowe są zapłacić 140mln euro.

W liście 10 najlepiej zarabiających sportowców znajduje się jednak tylko 1 piłkarz, Leo Messi. Najlepiej zarabiającymi sportowcami są golfiści, najlepiej zarabiają Tiger Woods oraz Phil Mickelson, których zarobki szacuje się na kolejno 62 miliony i 61 milionów dolarów. Są to sumy astronomiczne, które są dla większości z nas jak z innej planety. Pytanie tylko, czy sport to też, czy już przede wszystkim biznes.

Wracając do tematu piłki nożnej, coraz więcej klubów jest wykupywanych przez zagranicznych inwestorów. Większość z nich pochodzi z krajów arabskich. Szejkowie i potentaci naftowi inwestują astronomiczne sumy w coraz więcej klubów skupując same gwiazdy. Wystarczy spojrzeć na ligę Kataru, aby wiedzieć jak bardzo szejkowie spragnieni są footballu granego przez największe gwiazdy. Coraz więcej czołowych piłkarzy z drużnych europejskich wyjeżdża u schyłku kariery na sezon, dwa pograć właśnie na Katarze (organizatorze Mistrzostw Świata w 2022 roku).

Stopka autorska: 10 najlepiej zarabiających sportowców – http://szybkajazda.pl/sport/article,lista_najlepiej_zarabiajacych_sportowcow_woods_wciaz_najboga,2752,1,2,1.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Komentowanie zamknięte.