Honda CR-V i zalety napędu 4×4

Szukając nowego samochodu coraz częściej kierujemy oczy w stronę zyskującego na popularności segmentu SUV. Decydując się na SUV-a otrzymujemy nie tylko duży, wygodny, świetnie wyposażony, ale także bardzo bezpieczny pojazd.

Bezpieczeństwo

honda cr-vOczywiście wspominając o bezpieczeństwie można wymieniać różnego rodzaju nowości, np. system ograniczający skutki kolizji CMBS, tempomat adaptacyjny, system LKAS wspomagający utrzymywanie pojazdu na pasie ruchu. Są to świetne systemy, które zwiększają bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, ale często koncentrując się na nowościach zapominamy o tym, co jest jedną z kluczowych spraw w kwestii bezpieczeństwa. Mowa o układzie przeniesienia napędu.

Napęd 4×4

Napęd 4×4 nie jest zarezerwowany tylko dla samochodów poruszających się w ciężkim terenie. Świetnie sprawdza się w samochodach typu SUV, np. w Hondzie CR-V. Honda 4×4 to nowoczesny system przeniesienia napędu, który zwiększa komfort oraz bezpieczeństwo podróżowania. Na suchej asfaltowej nawierzchni zastosowania napędu honda 4×4 jest najmniej odczuwalne, chociaż badania jednoznacznie pokazują, że napęd na cztery koła jest stabilniejszy od napędu na dwa koła. Przewaga napędu honda 4×4 ujawnia się w czasie opadu deszczu oraz śniegu. Stabilniejsze ruszanie, mniejsze zagrożenie „zakopania” się w śniegu to problemu, o których będzie można zapomnieć poruszając się samochodem z napędem na wszystkie koła. Najnowsza Honda CR-V oferowana będzie zarówno z napędem na dwa i cztery koła. Uważam, że warto wybrać nieco droższą wersję z napędzanymi wszystkimi kołami. Nie powinno się oszczędzać na bezpieczeństwie, które znacząco zwiększa napęd 4×4.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.5/10 (liczba ocen: 2)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Świetna, idealna na polskie drogi 🙂

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz