Naprawa uszkodzeń w drewnie

Chociaż drewno należy do dość wytrzymałych materiałów i może służyć doskonale przez długie lata, to trzeba też wskazać, że o jego uszkodzenie także niełatwo.

Reklama

drewnoGdy nie jest ono należycie zabezpieczone, wówczas ryzyko jego zniszczenia jest jeszcze większe, ale wystarczy tylko chwila nieuwagi, aby móc zarysować jego strukturę lub też nawet spowodować głębsze rysy. Na szczęście jednak reperowanie uszkodzonego drewna nie jest tak trudne, ale czasem trzeba powierzyć to specjalistom, szczególnie gdy ma się do czynienia z dość dużymi uszkodzeniami.

Te porady stolarskie pomogą Ci w samodzielnym zajęciu się likwidacją uszkodzeń naturalnego drewna. Jeśli jednak uważasz, że nie poradzisz sobie z tym samemu, lepiej skontaktować się ze stolarzem. Uszkodzenia, jakie mogą pojawiać się na drewnie, mogą mieć różną proweniencję, nie tylko muszą być to uszkodzenia spowodowane zadrapaniami, ale też na przykład może być to przypalenie. W takim przypadku jeśli mamy do czynienia tylko z nadtopieniem lakieru, możemy przetrzeć go pastą polerską, ale jeśli zniszczeniu uległo przy okazji drewno, które się odbarwiło, wówczas należy je wyciąć oraz zaszpachlowań, a następnie pokryć politurą. Najczęściej pojawiają się jednak uszkodzenia, które są stricte mechaniczne – rysy, zadrapania. Wówczas sposób działania trzeba dobrać do tego, z jakim rodzajem głębokości i powierzchni uszkodzenia ma się do czynienia.

Zazwyczaj w przypadku delikatnych rys wystarczy tylko użycie odpowiedniej pasty do podłóg. Głębsze zadrapania trzeba będzie już wypełnić woskiem lub lakierem w zależności od tego, jak wykończono drewno. Można również użyć politury, która nadaje się także bardzo dobrze wtedy, gdy chodzi o głębsze rysy. Można także użyć szpachli. W przypadku bardziej zniszczonej drewnianej podłogi, warto zastanowić się nad tym, czy nie lepiej zdecydować się na jej cyklinowanie, ponieważ po takiej pracy będzie ona mogła wyglądać jak nowa. Zatem stosując te porady stolarskie, będzie można na pewno łatwiej i samemu odnowić i usunąć uszkodzenia z drewna.

Stopka autorska: porady stolarskie – http://moj.blog-stolarski.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz