Jazda slalomem na nartach

slalom narciarskiNarciarstwo jest to najbardziej popularny sport zimowy. Szkółki narciarskie przygotowane są nawet dla najmłodszych sportowców. Jedną z podstawowych technik jakie każdy musi opanować jest slalom. Wielu ludzi odczuwa jednak strach spowodowany dużą szybkością zjazdu oraz obawą przed zderzeniem z ewentualnych tyczkami slalomowymi. W jaki więc sposób przemóc własne lęki?

Na początku warto wspomnieć narty są dla ludzi odważnych. Wielu początkujących nie wie też, że przy większej szybkości wszelkie skręty wychodzą łatwiej. Jazda slalomem należy do najbardziej efektywnych ćwiczeń, jednak z początku należy to robić pod okiem instruktora, aby mieć pewność, że wykonujemy go poprawnie i nie wyćwiczyć czasem złych nawyków.

Reklama

Wszelkie ćwiczenia należy jednak rozpocząć rozgrzewką. Mimo iż dla większości może się ona wydawać nudna to z pewnością będzie bardzo pożyteczna. Warto wykonać parę przysiadów, wymachów rąk oraz skłonów. Zróbmy także kilka skrętów bioder i kolan. Dopiero po rozgrzaniu mięśni możemy zapiąć narty i przystąpić do samej jazdy.

Na samym początku należy ustawić tor jazdy. Nowoczesne słupki są lżejsze i miękkie, więc nie powodują dużych urazów przy zderzeniu. Pierwszy zjazd przejedźmy powolnym pługiem w celu poznania trasy i wyrównania toru jazdy. Drugi zjazd zjedźmy bocznym ślizgiem w celu, a trzeci w sposób rekreacyjny, tak aby rozpoznać się w możliwościach trasy. Następnie przystąpmy do normalnego treningu.

Pamiętajmy jednak, aby ustawiając tor jazdy zacząć od stosunkowo łatwej trasy. Nie przeforsujmy się na samym początku i nie przeceniajmy własnych możliwości, gdyż może się to tragicznie skończyć. Dopiero z czasem zacznijmy trochę urozmaicać trasę i zwiększać poziom trudności. Systematyczne ćwiczenia sprawią, że po jakimś czasie będziemy gotowi na wielkie zjazdy nawet w Austrii.

Stopka autorska: narty – http://www.primoris-travel.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz