Narzuty i koce – wełniane, akrylowe, z bawełny?

Nie ma nic lepszego, niż możliwość okrycia się miłym w dotyku i ciepłym kocem wtedy, gdy chcemy się ogrzać, wypić kubek ciepłej herbaty z książką w ręku czy też pooglądać telewizję. Dlatego też koc jest niemal niezbędny wtedy, gdy kochamy wygodę.

Reklama

Mogą zastąpić go w tym narzuty, które umieszcza się na kompletach wypoczynkowych czy też na łóżkach. Mają one za zadanie ochronić pościel czy też kanapę i fotele, ale też oczywiście nieźle sprawdzają się jako przykrycie wtedy, gdy mamy ochotę na odrobinę relaksu, małą drzemkę. Jeśli nie mamy jeszcze w domu żadnych narzut i koców oraz chcielibyśmy je kupić, wtedy warto pomyśleć o tym, na co postawić. Sklepy kuszą nas bardzo wieloma ofertami, można zatem dobrać koce i narzuty praktycznie do każdego wnętrza, zarówno do tego o nowoczesnej aranżacji, jak i tego, gdzie króluje bardziej tradycyjny wystrój wnętrz.

Wystarczy tylko chwila na to, aby znaleźć odpowiednie propozycje zarówno w zwykłych sklepach, jak i w tych internetowych, zatem nie powinniśmy mieć większego problemu z tym, aby wyszukać coś dla siebie. Na jaki materiał jednak postawić, jeśli chodzi nam o kupno takich przedmiotów? Na pewno przeglądając oferty, zauważymy, że niektóre koce i narzuty wykonane są z akrylu, polaru czy poliestru, inne z bawełny czy też wełny.

Co będzie najlepsze?

Zasadniczo akryl, polar i poliester są najtańsze, ale trzeba też pamiętać, że nie zawsze po kilku praniach takie narzuty i koce będą prezentowały się tak ładnie, jak w dniu, w którym je kupimy. Dotyczy to przede wszystkim polarowych i akrylowych koców, które mają tendencję do mechacenia się. Poliestrowe narzuty, które mają pikowania, przeważnie bardzo dobrze znoszą pranie. Pod kątem wytrzymałości oraz ciepła są one jednak bardzo dobre i do tego tanie.

Gdy chcemy mieć w domu lepszej jakości tekstylia tego rodzaju, powinniśmy postawić na wełnę. Jest ona naturalna, przyjemnie ciepła, ale też i droga oraz trudniejsza w pielęgnacji. Niemniej jednak na pewno warta kupna. Dobrą propozycją są też tradycyjne narzuty i koce bawełniane.

Stopka autorska: narzuty – http://www.matex.pl/index.php/pl/narzuty.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz