Nasri zostaje w Arsenalu?

Wiele wskazuje na to, że w najbliższym sezonie Samir Nasri będzie w dalszym ciągu reprezentował barwy Arsenalu Londyn. Od kilku tygodni łączono Francuza z zespołami Manchesteru United oraz Manchesteru City, ale do transferu najprawdopodobniej nie dojdzie.

Reklama

Nasri24-Francuz występuje w Arsenalu od 2008 r. Nasri niemal od początku swojej przygody z „Kanonierami” stanowi jedno z najważniejszych ogniw w angielskim zespole. Z jego gry zadowolony jest Arsene Wenger, trener zespołu, któremu bardzo zależy na tym, aby Nasri pozostał w Arsenalu. Szkoleniowiec londyńskiej drużyny gotowy jest zaryzykować to, że po wypełnieniu rocznego kontraktu, jaki pozostał piłkarzowi, Nasri odejdzie z klubu za darmo.

– Samir zawsze był oddany klubowi, co mogliśmy zobaczyć dzisiaj – powiedział trener „Kanonierów” po meczu z zespołem, w którym występowali najlepsi piłkarze ligi malezyjskiej. Wenger dodał, że postara się przekonać zarząd, iż należy zatrzymać francuskiego pomocnika na kolejny rok.

Arsenal przygotowuje się do sezonu 2011/2012 w Azji. W sobotę piłkarze londyńskiego zespołu zagrają w Chinach, a następnie wrócą do Europy.

Pika nożna to przewrotny sport, o czym świadczą perypetie innego piłkarza Arsenalu – Cesca Fabregasa. Do niedawna wydawało się, że Hiszpan trafi do swojego macierzystego klubu, FC Barcelony, ale działacze „Kanonierów” robią, co mogą, żeby utrzymać Katalończyka.

Fabregas ma zaś rozdarte serce, albowiem z jednej strony pragnie wrócić do Barcelony, a z drugiej darzy sentymentem zespół Arsenalu, który dal mu przepustkę do wielkiej piłki. Najprawdopodobniej sam nie wie, w którym klubie chciałby kontynuować swoją karierę.

O zatrzymanie Fabregasa intensywnie zabiega Wenger, który od kilku sezonów zaczyna od Hiszpana wybór składu. Francuzowi nie podobają się ponadto doniesienia piłkarzy Barcelony, kolegów Fabregasa z drużyny narodowej, którzy twierdzą, iż 24-letni pomocnik jest nieszczęśliwy w angielskim zespole.

Stopka autorska: Pika nożna – http://szybkajazda.pl/tagi/tag/pi%C5%82ka+no%C5%BCna.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz