Nauka jazdy na nartach

Zimowe wyjazdy w góry stają się w ostatnich latach wielkim hitem. Wiele osób marzy by zimną gdy dni są krótkie i odczuwamy rosnące zmęczenie i znużenie wyjechać i zakosztować białego szaleństwa. Jednak osoby początkujące w sportach zimowych powinny podejść do sprawy poważnie i nie koniecznie rzucać się od razu na głęboką wodę, gdyż może się to skończyć groźnymi kontuzjami.

Reklama

Podstawy jazdy na nartach

narciarz na stoku

Nauka jazdy na nartach powinna się rozpoczynać od podstaw tego sportu oraz głównych zasad bezpieczeństwa na stoku narciarskim, który w sezonie bywa bardzo zatłoczony. Możemy oczywiście uzyskać te informacje ucząc się teorii z Internetu czy książek jeszcze przed wyjazdem, możemy także zdać się na rady bardziej doświadczonych znajomych.

Warto jednak skorzystać z usług jednej z wielu szkół narciarskich organizujących szkolenia o różnym poziomie zaawansowania. Szkoły takie znajdują się zazwyczaj w pobliżu stoków. Doświadczony instruktor pomoże nam w doborze właściwego sprzętu oraz w stawianiu pierwszych kroków na nartach.

Początki nauki narciarstwa

Nauka jazdy nie należy do rzeczy łatwych, jeśli spędzamy w górach każdej zimy tylko kilka tygodni, aby dobrze jeździć będziemy potrzebować co najmniej kilku lat. Każdego roku możemy rozwijać swoje umiejętności, uczyć się nowych rzeczy i wybierać coraz to trudniejsze stoki. Po dopasowaniu sprzętu powinniśmy oswoić się z nartami przyczepionymi do naszych nóg.

Można to zrobić poruszając się początkowo po płaskim terenie lub próbując samodzielnej wspinaczki na niskie wzniesienia, z których na początek będziemy zjeżdżać. Bardziej doświadczeni narciarze proponują także aby na początek wybierać bardzo łagodne stoki – nawet te przeznaczone dla dzieci, dobrze też aby posiadały przeciwstok, który ułatwi nam wyhamowanie, zanim nauczymy się zatrzymywać.

Jednak nawet osoby przedstawiające niski poziom zaawansowania, po dniu spędzonym na stoku będą zadowolone i odprężone. Jak każdy rodzaj aktywności fizycznej tak i narty powodują zwiększenie produkcji przez nasz organizm hormonu odpowiedzialnego za szczęście. A tu poza ruchem na świeżym powietrzu możemy się też świetnie bawić. Narty gwarantują niezapomniane wrażenia i świetne wspomnienia na długie lata.

Stopka autorska: Nauka jazdy na nartach – http://hski.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz