Nawigacja turystyczna ratunkiem podczas pieszych wycieczek

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak praktyczna i pomocna jest nawigacja GPS w samochodzie. Wielu kierowców poruszających się często po mniej znanych terenach, nie wyobraża sobie życia bez tego urządzenia. Jednak, czy nie zastanawialiście się Państwo, czy podobne urządzenie wyposażone w odpowiedniej jakości mapy, mogłoby być idealnym rozwiązaniem w czasie górskich wycieczek?

Reklama

Do tych celów właśnie służy nawigacja turystyczna, są to urządzenia oparte o identyczne rozwiązania jak popularne GPS-y instalowane w pojazdach, różnica polega na ich odpowiednim dostosowaniu do turystyki pieszej, rowerowej, czy nawet do zabrania go ze sobą na łódkę.

Urządzenie wyposażone w odpowiedniej wytrzymałości baterię, która zapewni nam jego właściwe działanie przez znaczny czas, pozwoli nam w każdym miejscu odnaleźć właściwą drogę, a gdy z niej zboczymy, to bez kłopotu będziemy mogli na nią powrócić.

Poza baterią i wymiarami które wyróżniają ten rodzaj urządzeń, cechują się one dokładnymi mapami, które są pomocne na górskich szlakach i bezdrożach, jakie mamy zamiar zwiedzać.

Nawigacja turystyczna obecnie zalicza się do podstawowego wyposażenia miłośników pieszych wycieczek oraz amatorów sportów rowerowych. Ogromne ich możliwości sprawiają, że znalazły uznanie w oczach ratowników górskich oraz przewodników oprowadzających wycieczki.

O tym, jak łatwo zgubić się w czasie spaceru po lesie wie niemal każdy, sytuacje takie zdarzają się nawet najbardziej doświadczonym turystom.

Na szczęście, wraz ze wzrostem popularności ręcznych odmian GPS-ów, coraz rzadziej wpadamy w tarapaty, a przeprowadzanie poszukiwań staje się rzadkością.

Nawet, gdy spotka nas coś przykrego w czasie wędrówki po górach, jak choćby skręcenie kostki, to podając ratownikom swoją pozycję, którą wyświetla tego rodzaju nawigacja, możemy być pewni, że pomoc dotrze do nas szybko i sprawnie, a my bezpiecznie dotrzemy do miejsca, w którym zostanie nam udzielona niezbędna pomoc.

Warto rozważyć zaopatrzenie się w tego rodzaju urządzenie, zwłaszcza że ich ceny są na przystępnym poziomie, a ich zakup nie spowoduje zbyt dużego nadwyrężenia naszego budżetu.

Stopka autorska: Nawigacja turystyczna – http://www.bestmap.pl/nawigacja_turystyczna,922,0.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz