Nieruchomości w Kołobrzegu

Istnieje wiele sposobów na lokowanie oszczędności. Niektórzy inwestują na giełdzie, inni w obligacje, jeszcze inni trzymają oszczędności w przysłowiowej skarpecie. Rynek finansowy w ciągu ostatnich lat nie był jednak stabilny.  Zdaniem obywateli nieruchomości są najpewniejszą, obok złota, formą lokaty kapitału. Coraz częściej kupowane są nie tylko tradycyjne mieszkania, lecz także nadmorskie apartamenty dla turystów. Zaś najlepsze do inwestowania miasta to: Sopot, Kołobrzeg, Władysławowo, Krynica Morska i Gdańsk.

Reklama

Kołobrzeg

Dlatego inwestorzy cały czas zwracają się w stronę pewniejszych sposobów inwestowania, jak również oszczędzania. Idealnym miejscem do ulokowania swoich pieniędzy jest rynek nieruchomości. Budynki i ziemia to stabilna inwestycja. Na zyski nieco trzeba poczekać, jednak mamy przynajmniej pewność, że nie utracimy naszych pieniędzy.

Bardzo dobrze sprawdza się kupowanie i wynajmowanie lokali w okolicach uzdrowiskowych oraz kurortowych, na przykład nad Bałtykiem. W tej sytuacji apartamenty w Kołobrzegu są coraz częściej poszukiwane nie tylko przez Polaków, lecz również przez turystów zza granicy. Przyjeżdża ich do nas coraz więcej, zwłaszcza ze Skandynawii i Niemiec. Apartamenty to obecnie najpopularniejsza opcja na wybór obiektu noclegowego, gdy zaczyna zbliżać się sezon wakacyjny. Chętnych na nad morskie apartamenty wakacyjne więc nie będzie na pewno brakować.

Inwestowanie w obiekty mieszkalne nad Bałtykiem nie jest dochodowe w każdym kurorcie.  Bardzo ważna jest wielkość miejscowości oraz  stosunek pensji mieszkańców do otrzymanych zysków z wynajmu. Dlatego odpada inwestycja w niewielkie miasteczka typu Sarbinowo czy Jurata, tam sezon jest krótki, więc przychody będą niewielkie. Natomiast gdy jednak popatrzymy na stosunek średniej pensji do ceny metra kwadratowego, to wychodzi na to, że w niektórych kurortach turystycznych osiągniemy zdecydowanie wyższą stopę zwrotu. Oczywiście prawdą jest, że najciekawiej wypada taki ranking w Trójmieście, ale gdy uwzględnimy stosunek dochodów do cen noclegów, to najsłabiej wypada centralna Polska, a więc Łeba i Ustka. A kapitał lokować warto poza Trójmiastem w Kołobrzegu i Władysławowie.

Jeżeli decydujemy się na kupno mieszkania wakacyjnego warto pamiętać, że istotnym czynnikiem jest także widok na morze. Taki luksus oznacza wyższe dochody z tytułu wynajęcia lokalu dla turystów o około dwadzieścia do trzydziestu punktów procentowych. Każda decyzja dotycząca zakupu nieruchomości wakacyjnej powinna być bardzo rozsądnie przemyślana.

Stopka autorska: apartamenty w Kołobrzegu – http://visito.pl/kolobrzeg

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz