Nietypowe fototapety

Fototapety do dzisiaj kojarzą się niektórym, pamiętającym lata osiemdziesiąte, z kiczowatymi zdjęciami plaż z palmami czy jeleniem na rykowisku. Tymczasem obecnie stały się niezwykle gustownym i często wyrafinowanym sposobem na ozdobienie mieszkania. Olbrzymie zdjęcie, wydrukowane metodą solwentową można przykleić na ścianę za pomocą zwykłego kleju do tapet w każdym dowolnym pomieszczeniu. Niektóre jedynie dekorują, inne mają sprawić, że pokój, niewielki korytarz czy mikroskopijna łazienka wydadzą się o wiele większe niż są w rzeczywistości.

Reklama

fototapetaDużym zainteresowaniem wśród inwestorów budowlanych i projektantów wnętrz cieszą się także tapety imitujące mur lub cegłę. Charakter starych loftów czy kamienic można teraz uzyskać w pokoju, w którym faktycznie ściany wykonane są z płyty kartonowo-gipsowej. Wystarczy ją zakleić wydrukowanymi cegłami. Sposób wykonania takie tapety: kolory, perspektywa, sprawiają że daje ona efekt trójwymiarowości, co powoduje złudzenie, że mamy do czynienia z prawdziwym murem. Efekt trójwymiarowości występuje często na fototapetach z motywem abstrakcyjnym. Taka przedstawia zupełnie niecodzienne wzory i przedmioty lub znane, ale zniekształcone dzieła sztuki. Abstrakcja najlepiej będzie wyglądała we wnętrzu minimalistycznym, bardzo oszczędnym, a wybierając grafikę należy dobrać ją kolorystycznie, tak by pasowała do innych barwnych akcentów. Jeśli mamy do czynienia z pokojem bogatym w kolory, lepiej wybrać wzór jednokolorowy, uspokajający.

Bardzo ciekawym pomysłem jest fototapeta lub naklejka na lodówkę, która w rzeczywistości jest magnetyczną, kolorową matą. Jest to ciekawa alternatywa dla tych, których nie stać na designerskie, kolorowe sprzęty gospodarstwa domowego albo dla tych, którzy nie chcą zabudowywać lodówki frontami meblowymi. Oklejenie lodówki ogranicza się jedynie do równego nałożenia zdjęcia na drzwi. Oczywiście wcześniej trzeba je dokładnie obmierzyć, wybrać wzór pasujący kolorystycznie do wnętrza, wyciąć utwory na uchwyty w drzwiach, ale montaż jest tak prosty, że nie trzeba do tego żadnego specjalisty. Matę na lodówkę można w dowolnej chwili zdjąć i nakleić inną, dzięki temu metamorfoza kuchni może potrwać kilka sekund.

Stopka autorska: fototapeta – http://twojafototapeta.com.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz