Jaką niszczarkę kupić do biura?

niszczarka biurowaNasze biura, podobnie jak otaczający nas świat, są coraz bardziej nasycone różnorodnymi urządzeniami technicznymi. Do podstawowego wyposażenia technicznego większości biur należą niszczarki. Urządzenia te wcześniej stosowane były tylko w nielicznych przedsiębiorstwach związanych z posiadaniem informacji niejawnych. Od momentu wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstw na rynku, wzrosło również zainteresowanie zachowaniem tajemnic firmy dla siebie. Spektakularnym bodźcem do zakupu niszczarek było kilka afer związanych z znalezieniem na śmietnikach dokumentów z danymi osobowymi. Powstała ustawa o ochronie danych osobowych dodatkowo wzmocniła w przedsiębiorcach chęć zakupu takiego urządzenia.

Reklama

Co powinno cechować dobrą niszczarkę. Podobnie jak inne artykuły biurowe powinna cechować ją funkcjonalność i niezawodność. O tych zaletach świadczy niestety przeważnie cena urządzenia. Nie ma co się oszukiwać – im droższa niszczarka, tym powinna posiadać lepsze parametry i wykonanie. Przynajmniej teoretycznie. Jednak jeśli zakupujemy urządzenie do małego biura, gdzie będzie rzadko używane nie ma co przesadzać z ceną. W przypadku dużych firm oczywiście wymagania wzrastają.

Bardzo istotnym parametrem jest poziom bezpieczeństwa wyrażany w DIN-ach w skali od 1 do 5, gdzie 1 odnosi się do dokumentów ogólnego użytku a 5 do ściśle tajnych. Parametr ten jest związany z tym na jak drobne kawałki pocięty jest dokument. Przy zakupie należy zwrócić uwagę ile kartek papieru może niszczarka pociąć jednorazowo, chociaż nie jest zalecane aby później stosować te wyśrubowane wartości maksymalne, bo grozi to szybkim wyeksploatowaniem urządzenia. Przydatną funkcją jest również cięcie kart kredytowych i płyt CD/DVD oraz także zszywek i spinaczy, co w przypadku tych ostatnich powinno być właściwie standardem.

Należy wspomnieć jeszcze o cechach związanych z wygodą użytkowania, a więc automatyczny start/stop, funkcja cofania, wskaźnik napełnienia kosza i możliwość łatwego opróżniania kosza, zwłaszcza przy dużych przerobach. Oczywiście do tego ładny, nowoczesny design bo przecież chcemy aby nasze artykuły biurowe cieszyły oko.

Stopka autorska: artykuły biurowe – http://www.net-biuro.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.3/10 (liczba ocen: 4)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    A czy ktos moze mi cos powiedziec o niszczarce dostepnej teraz w Lidlu ?Wyglada porzadnie,kosztuje chyba 140zl,niszczy niby do 7 naraz,kupilem juz i nich troche takich rzeczy i sie zastanawiam teraz..

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz