Nocleg na wakacje

Wraz z nadejściem urlopu bardzo często zjawia się myśl na temat spędzenia wolnego czasu np. w mieście lub nad morzem. Zapada szybka decyzja i w pojedynkę albo i nie jedziemy na upragnione wakacje. Jednak na kilkanaście dni, tygodni przed wyjazdem warto zastanowić się na chwilę i rozpatrzeć kwestię najważniejszą, czyli opcję noclegu w danym miejscu odpoczynku. Osoby z grupy młodzieży często decydują się na, w zależności od warunków pogodowych, spanie pod gołym niebem lub pod namiotem, głównie, jeśli zgadza się to z ich urlopową koncepcją, np. cieszącego się popularnością i sympatią autostopowicza na wakacjach. Warto wiedzieć, iż  w 1957 roku tzw. autostop został zalegalizowany i  można było wtedy podróżować z małą książeczką, w której znajdujące się kupony oddawano napotkanym przewoźnikom, za które biorąc udział w specjalnym losowaniu dostawali ciekawe nagrody. Jednak w niektórych państwach, jak USA, autostop jest zabroniony,dlatego też trzeba o tym pamiętać podczas zwiedzania tego kraju.

Podobną do tego formą jest wynajem miejsca na polu campingowym, które oprócz solidnych zazwyczaj przyczep, oferują też bezpieczeństwo, gdyż pole takie często jest miejscem strzeżonym. Troszkę starsze osoby, posiadające już rodzinę na pewno bardziej wolą wakacje spędzone w miarę na wysokim poziomie, dlatego też rezerwują sobie, w zależności od przekazanych na to środków finansowych wszelkiego rodzaju apartamenty, domki letniskowe czy mieszkania tymczasowe. Jest to trochę droższa możliwość niż autostop, ale w dalszym ciągu oscylująca w granicach rozsądnych cen – zwłaszcza, że dla rodzin z pociechami przeważnie proponowane są ciekawe obniżki. Modne jest też wynajmowanie dla większej grupy osób łódek, znajdujących się na brzegach jezior, jednak może być to trochę ryzykowne dla osób, które mają kłopoty z tzw. chorobą morską. W Polsce można się spotkać z taką możliwością w północno – wschodnim jej regionie, czyli na słynnych Mazurach, nazywanych nie bez powodu cudem natury, które w porze wakacyjnej są okupowane przez tłumy przyjezdnych turystów.

Jak widać możliwości spędzenia jest bardzo dużo, a sposobów na noclegi – pewnie trzy razy więcej. Wszystko to jednak jest zależne od tego, co kto lubi i jakie ma wymagania. Pewnych jest tylko kilka rzeczy: to, że miejsc na urlop nie zabraknie nigdy oraz to, że z noclegiem będzie to samo – możliwe nawet, że będzie ich coraz więcej.

Stopka autorska: apartamenty – http://www.soldenapartment.com/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz