Rezerwuj nocleg w Toruniu – warto!

wieża ratuszowa Toruń jest miastem na mapie Polski, które powinno być obowiązkowym punktem wycieczek szkolnych i nie tylko. Każdy z nas, jeśli tylko przydarzy się ku temu okazja, powinien zwiedzić to wyjątkowo piękne i atrakcyjne pod względem turystycznym miasto. A sposobność przydarzy się na pewno, gdyż osoby jadące na wakacje nad morze, często przejeżdżają właśnie obwodnicą Torunia. Co ciekawe, z tej perspektywy pięknie widać oświetlone nocą miasto i panoramę z mostem Poniatowskiego na czele. Już ten widok powinien nas zachęcić do zjechania z drogi i podziwiania piękna Torunia.

Reklama

Gdzie spać?

A wystarczy chwilkę się rozejrzeć, by bez trudu znaleźć nocleg. W Toruniu jest kilkanaście bardzo dobrych hoteli, które prezentują wysoki poziom usług i obsługi klienta. Szczególnie godny polecenia jest hotel Kopernik, a także hotel Ibis, Bulwar, Vistula i wiele innych. Osoby, które mają bardziej ograniczony budżet mogą skorzystać z pensjonatów, hosteli, czy kwater prywatnych, których w Toruniu jest bez liku. Ale nieważne, gdzie będziemy spali – to samo miasto powinno nas oczarować.

panorama torunia

Co zwiedzać ?

Zwiedzanie należy bez wątpienia zacząć od Staromiejskiego Rynku wraz z Ratuszem i wspaniałymi zabudowaniami pochodzącymi jeszcze z czasów średniowiecza. Ten rejon miasta został w całości wpisany na listę UNESCO i zachwyca turystów z całego świata. Możemy odwiedzić dom Kopernika oraz jego pomnik. Zobaczmy też piękne gotyckie kościoły, w tym słynny kościół św. Jana Chrzciciela i Ewangelisty . Warto zobaczyć barokowe kamienice i pałace, Kamienicę pod Gwiazdą, ruiny zamku krzyżackiego. Miasto jest przepiękne i nie sposób wymienić wszystkich jego zabytków.

Prócz takich obiektów z rodowodem historycznym, możemy odwiedzić liczne muzea, teatry, kina, czy inne atrakcje turystyczne Torunia, które nie pozwolą nam się nudzić. Planetarium i Orbitarium, jak na miasto Kopernika przystało, również nas bez wątpienia zachwyci.

Czego spróbować ?

Koniecznie trzeba też skosztować toruńskich pierników -dla tak zwanych “górali” czyli mieszkańców wszystkich województw znajdujących się na południe od Mazowsza niewątpliwa atrakcją może być na przykład zupa śliwkowa z piernikami czy wszelkiego rodzaju ryby słodkowodne z sosami (tak również z sosem piernikowym). Nie można też zapomnieć o lokalnych nalewkach, a także o skosztowaniu zwykłych gulaszów, zup czy pieczeni, które na północy kraju przyrządza się nieco inaczej niż na południu Polski.

Odwiedźmy Toruń

Odwiedźmy Toruń, rezerwujmy hotel już dziś, nie tylko jak będziemy przejeżdżać w okolicy. Po prostu zorganizujmy sobie wycieczkę do tego pięknego miasta, bo naprawdę warto. Zwłaszcza, że to jedno z niewielu miejsc, w którym nie spotykamy jeszcze na każdym kroku grup turystów.

Stopka autorska: panorama toruniahttp://sbart.pl/nocleg-w-toruniu/855646_torun/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz