Nokia – kłopoty firmy i oczekiwanie na smartfona

Nokia to chyba najbardziej popularny producent telefonów komórkowych na świecie, i mimo, że jej historia sięga odległych dekad a polityka firmy zawsze stałą na najwyższym poziomie, to coś się jednak popsuło. Tylko co?

Reklama

telefon nokiaNasze, można to nazwać, „dywagacje lustracyjne” zaczniemy cofając  się jedynie kilka lat wstecz, kiedy to świat zaczął lubić i używać smartphonów zamiast zwykłych komórek. Tutaj bez wątpienia trendy zaczął wytaczać Apple, pokazując całemu światu swojego iPhona, ale my nie o tym.

Kiedy Jobs pokazał swoje cacuszko, wszyscy zrozumieli co teraz będzie trendi oraz jak to powinno wyglądać. Wszyscy oprócz Nokii. Tylko ona wciąż wierzyła, że stare „cegły” zawsze będą na topie, a nowe kieszonkowe komputerki to tylko chwilowa moda. No bo w końcu co to za przenośny telefon w którym bateria wytrzymuje góra jeden dzień? Nie zmieniając więc swojej koncepcji dalej brnęli w uparte, poprawiając jedynie swój system Symbian (któremu trzeba jednak przyznać nagrodę niezawodności). I kiedy firma się staczała na sam dno, postanowiono wreszcie coś z tym zrobić. Z tego powodu zatrudniono nowego dyrektora generalnego, którym został sam Stephen Elop z… Microsoftu! Tak, z tej firmy produkującej system z okienkami, którego Nokia szczerze nienawidziła przez lata.

Czas mijał, Elop robił co mógł, jednak to wciąż było za mało. I wtedy przyszła propozycja od samego diabła, jak to się dziś określa. Microsoft złożył propozycję kooperacji i wyprodukowania Nokii z Windows Phone. Cóż innego mógł zrobić Elop, który był w sytuacji bez wyjścia?

Bez wątpienia ich bardzo bliski pakt, tak bliski, że żaden inny producent telefonów nie był tak blisko z Microsoftem, przejdzie do historii. Nam jednak wciąż pozostaje czekać na ich wspólny pierwszy smartphon, zapowiedziany na grudzień tego roku. Jak się potoczą jego losy, czy podbije serca fanów, czy okaże się gwoździem do trumny? Zachęcam do wyrażania swoich opinii w komentarzach.

Stopka autorska: Nokii z Windows Phone – http://forum.owindowsphone.pl/Forum-nokia

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


komentarze 2

 1. avatar

  Nokia chyba zaczyna się pomału podnosić. W końcu fakt, że smartfony stały się tak popularne w ostatnich latach nie znaczy, że Nokia przestała być symbolem jakości i że sama nie może zrobić udanego smartfona 😉

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. avatar

  NOKIA i tylko nokia żadne szajsungi i chłamoeriksony szkoda że nie ma już współczesnych 3310 spadnie skladasz i działa dalej.

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz