Nostradamus – największy wizjoner wszech czasów

Powstałe w XVI w. „Stulecia” zawierają przepowiednie, które sprawdzają się w coraz większym stopniu. Ich interpretacja wywołuje liczne kontrowersje. Kim był człowiek, którego wizje są powtarzane przez pokolenia na całym świecie?

Reklama

NostradamusMichel de Notredame jest najbardziej znanym wizjonerem w historii. Mimo, że żył w XVI wieku, sława jego wizji przetrwała do czasów współczesnych. Jednak więcej osób zna go pod pseudonimem Nostradamus. Urodził się 15 grudnia 1503 roku we Francji. Tego dnia ciała niebieskie miały szczególny układ: Mars, Jowisz oraz Saturn znalazły się w koniunkcji nad dwiema stałymi gwiazdami. Stanowi to bardzo unikalny układ gwiazd.

Nostradamus był osobą inteligentną i wykształconą. Po trzech latach studiów medycznych, z ogromnym sukcesem wykorzystywał nabyte umiejętności do leczenia dżumy. Zazdrosne środowisko lekarzy starało się uniemożliwić mu zdobycie tytułu doktora, jednak dzięki poparciu pacjentów oraz studentów, okazało się to możliwe.

Wizjoner był wielkim umysłem swoich czasów. Jako jeden z nielicznych, popierał teorię Kopernika, twierdząc, że ziemia jest okrągła. Stworzył wiele leków i propagował zasady higieny. Na strychu domu stworzył centrum obserwacyjne. Przepowiadał przyszłość śledząc gwiazdy.

W 1555 roku Nosradamus wydał „Stulecia”, dzięki którym stał się sławny. Jest to zbiór 10 ksiąg z setką przepowiedni napisanych w formie czterowierszy. Zostały napisane nietypowym językiem, który stanowi połączenie francuskiego, włoskiego, greckiego, hiszpańskiego, hebrajskiego oraz łaciny. Zabieg ten znacznie utrudnił jednoznaczną interpretację tekstów. Przepowiednie sięgają 3797 roku a sam autor stwierdził „Moje pisma zrozumieją lepiej ci, co nadejdą po mojej śmierci”.

Dzięki proroctwu dotyczącemu śmierci męża ówczesnej królowej, Nostradamus został jej doradcą oraz lekarzem jej syna. Jasnowidz cieszył się zaufaniem władców, jednak w wypadku złych wieści, ponownie wykorzystywał wieloznaczność. Gwarantowało to mu bezpieczeństwo.

Zgodnie z opinią części naukowców udało się mu przewidzieć swoją śmierć. Podobno powiedział „Powrócę od króla i rano blisko ławy i łóżka znajdą mnie martwego”. Następnego dnia znaleziono go martwego w sypialni, niedaleko biurka.

Dobrą nowiną dla osób które obawiają się końca świata w 2012 roku jest fakt, że najwybitniejszy jasnowidz w historii przewidział inną datę, 3797 rok. Data ta nie jest przypadkowa. Zgodnie z kalendarzem żydowskim, stworzenie świata datuje się na 3760 r. p.n. e. Jezus Chrystus urodził się w 4 r. n. e. Żył przez 33 lata. Jeśli doda się rok urodzenia Chrystusa oraz jego wiek w momencie śmierci do daty stworzenia świata, otrzymuje się 3979 lat. Śmierć Chrystusa stała się wg Nostradamusa centralnym punktem w historii, rokiem 0.

Wiele przepowiedni nadal się nie sprawdziło. Liczne osoby nieprzerwanie obserwują wydarzenia na świecie, porównując je z zapiskami wizjonera.

Parapsychologia wyróżnia kilka rodzajów jasnowidzenia. Można widzieć przeszłość, co nazywa się retrokognicją lub przyszłość nazywaną prekognicją. Wizje wywoływane dotknięciem przedmiotów nazywa się psychometrią.

Stopka autorska: przewidzieć swoją śmierć – http://www.wrozbysms.pl/przepowiednie/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz