Nowe życie gorsetów

Nowoczesna bielizna damska  to juz nie tylko biustonosze oraz majtki, tak jak to miało miejsce jeszcze 20 lat temu, gdy sklepy świeciły pustkami, a wszystkie kobiety nosiły podobne majtki i biustonosze w obowiązkowym kolorze białym.

Reklama

gorsetAktualnie bielizna to nie tylko ukryty pod ubraniem kawałek bawełnianego materiału, który ma zapewnić ochronę miejsc intymnych. To już osobny i coraz ważneiejszy segment przemysłu odzieżowego, który staje się coraz ważniejszym elementem wychodzącym odważnie na przeciwko potrzebom nowoczesnej kobiety. W jego skład wchodzi coraz więcej elementów, które zapełniają damskie szafy. Zaliczają się do nich między innymi halki, pończochy oraz gorsety. Dawniej gorsety nosiły panie tylko z określonych grup społecznych, uważano, że taka bielizna jest nieprzyzwoita i nie każdy może ją nosić. Przez długi czas sluch o nich zaginął i bywały tylko elementem stroju scenicznego na teatralnych przedstawieniach.

Teraz na szczęście te czasy już minęły i gorsety ponownie wróciły do naszych łask. Dostały one szansę na „drugie życie”, które skwapliwie wykorzystują. Jest to bowiem bardzo wdzięczny element bielizny, który możemy nosić nie tylko wieczorem, ale także w ciągu dnia. Gorset ma za zadanie ochronić nasze ciało przed działaniem czynników zewnętrznych, ale przy okazji może spełniać dodatkową rolę, czyli  niejako przy okazji  wyprofilować nasze kształty, łącząc praktyczne z pożytecznym. Gorsety są nie tylko seksowne i eleganckie, są także bardzo praktyczne. Panie które mają bardziej zaokrąglone kształty, chętnie zakładają gorsety po to żeby wysmuklić swoją talię i brzuch. Ponadto jeżeli gorset uszyty jest z innych materiałów niż seksowne koronki, to z powodzeniem można go założyć na jakąś wizytową bluzkę lub koszulę, wtedy nasz strój nabierze mocniejszego charakteru, a przy okazji  podkreślimy naszą figurę. Zaczął on pełnić również nową rolę, która sprawia, że powoli przestaje pełnic rolę bielizny, a zaczyna byc modną odzieżą. Nowoczesne modele gorsetów są bowiem traktowane jako rodzaj bluzki, a niejednokrotnie nawet sukienki, bowiem część producentów łączy te dwa elementy w nowy strój.

Jak widać bielizna może być wszechstronna i można ją wykorzystywać do różnych celów. Zależy to przede wszystkim od naszej wyobraźni, bo na wybór w sklepach nie możemy narzekać.

Stopka autorska: bielizna – http://www.pikantna.com/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.7/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz