Nowoczesna pielęgnacja stóp

Życie ludzkie toczy się w coraz to szybszym tempie. Niewielu z nas ma czas na solidny wypoczynek. Ten stan rzeczy najbardziej daje się we znaki naszym stopom. Osoby wykonujące dużą część swojej pracy w pozycji stojącej, coraz częściej skarżą się na różnorakie uciążliwe dolegliwości stóp, które w znacznym stopniu ograniczają ich swobodę ruchu.

Reklama

stopyZdecydowanie najlepszym sposobem dbania o swoje stopy są spacery relaksacyjne. Regularne spacery nie tylko poprawiają krążenie, ale również mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Duże korzyści dla naszego organizmu przynosi chodzenie na boso oraz proste ćwiczenia stóp takie jak chodzenie na piętach czy palcach, zginanie i prostowanie palców lub rysowanie stopami okręgów w powietrzu.

Pielęgnacja stóp to proces, który wymaga wiele samodyscypliny oraz troski. Nowoczesne kosmetyki w postaci kremów, płynów, żeli i dezodorantów mogą pomóc utrzymać prawidłową higienę skóry, jednak nie wykonają one za nas całej pracy. Bardzo ważnym czynnikiem jest tutaj systematyczność ich stosowania. Nawet najlepszy krem nie zadziała, jeśli nie będzie aplikowany zgodnie z zaleceniami producenta. Warto tuż przed snem stosować kosmetyki pielęgnacyjne do skóry, aby mogły one lepiej zadziałać w okresie, kiedy wypoczywamy.

Jednym z kluczowych czynników w pielęgnacji stóp jest sposób, w jaki je myjemy. Powinny one być czyszczone pod niezbyt gorącą bieżącą wodą. Po zakończeniu mycia należy stopy dokładnie osuszyć, nie zapominając przy tym o trudno dostępnych przestrzeniach między palcami. Należy również regularnie kontrolować stan swoich stóp, aby móc szybko reagować, w przypadku pojawienia się zgrubiałej skóry lub odcisków.

Masaż stóp jest kolejnym czynnikiem wpływającym na utrzymanie ich w dobrej kondycji. Relaksujący masaż wykonany bezpośrednio po kąpieli, znacząco pobudza krążenie w nogach, a także skutecznie zapobiega powstawaniu żylaków.

Jak Państwo mogą zauważyć, istnieje spora liczba interesujących metod pielęgnacji stóp. Regularne stosowanie choć części z nich zagwarantuje nam zadbane i zdrowe stopy, czego sobie i Państwu serdecznie życzymy.

Stopka autorska: Pielęgnacja stóp – http://www.acerin.info.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz