Nowoczesne instalacje elektryczne

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że instalacje elektryczne, które mają więcej niż dwadzieścia lat są już przestarzałe i należy je wymienić na nowe lub po prostu zmodernizować, aby nie stanowiły zagrożenia oraz nie generowały zbyt dużych rachunków za prąd.

Reklama

gniazdo w instalacji elektrycznejJeśli chodzi o polskie prawo, to właściciele nieruchomości nie są zobligowani do wymiany instalacji, tylko muszą ja utrzymać w dobrym stanie technicznym, co często prowadzi do pośrednich rozwiązań, które na dłuższą metę nie są optymalne. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji musimy zastanowić się, jakie instalacje elektryczne spełnia nasze oczekiwania. Bardzo ważna jest funkcjonalność oraz realne zapotrzebowanie na energię elektryczną. Musimy wiedzieć ile gniazdek będziemy chcieli mieć w domu i jakiego typu urządzenia elektryczne będą przez nas używane, aby instalacje elektryczne mogły nas spokojne zaopatrzyć w prąd. Trzeba pamiętać, że wszystkie instalacje elektryczne powinny być montowane oraz modernizowane przez wykwalifikowanych elektryków, którzy mają niezbędne kwalifikacje do wykonywania tego typu prac. Tylko tacy fachowcy zapewnią nam bezpieczeństwo oraz optymalne dostawy prądu.

Na pewno instalacje elektryczne nie powinny być instalowane przez niedoświadczone osoby, ponieważ nic dobrego z tego nie wyniknie. Ponadto coraz więcej osób decyduje się na klimatyzatory, ponieważ temperatury w Polsce, szczególnie latem, są coraz wyższe. Klimatyzacja, także wymaga okresowych przeglądów oraz serwisowania, ponieważ w przeciwnym razie może stanowić realne zagrożenie, ponieważ poszczególne części mogą nie działać już tak sprawnie, a w filtrach mogą zalęgnąć się bakterie, które mogą być szkodliwe dla ludzkiego zdrowia. Klimatyzacja musi być czyszczona i poddawana wszelkim zabiegom serwisowym, które są polecane przez producentów. W przeciwnym razie będzie działała niesprawnie, narażając nas na całkowicie niepotrzebne koszty. Warto dopilnować, aby wszelkie instalacje w naszym domu, nie tylko te elektryczne działały jak trzeba.

Stopka autorska: instalacje elektryczne – http://www.zemkrakow.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Nie do końca rozumiem, dlaczego należy dokonać wymiany starej instalacji zanim zainstaluje się klimatyzator. Czy wynika to z jej zbytniego obciążenia?
    Natomiast pierwsza część artykułu, jasno i wyraźnie informuje, co zresztą jest naturalne, że przebudowy instalacji domowej nie mozna wykonywać samemu. Obecnie stosowane rozwiązania w dzedzinie instalacji elektrycznych, znacznie odbiegają od tych które bedziemy mieli widoczne w starym mieszkaniu – dlatego też nie będziemy mieli możliwości budowy instalacji „na wzór” starej. Żaby zredukować koszty, najlepiej samemu przygotować mieszkanie do wymiany instalacji, wykuć ze ścian kable, poodkrywać puszki. Poprosić elektryka o wytyczenie tras przewodów i przygotować wszystko na jego instalatorską wizytę. Na pewno usługa wyjdzie taniej, gdy tylko elektryk będzie odpowiedzialny za położenie kabli i zintegrowanie przełączników różnicowo-prądowych i licznika.

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz