Nowoczesne osiedla mieszkaniowe

W ostatnich latach w Polsce realizowanych jest wiele obszernych inwestycji mieszkaniowych. Nie tylko w dużych miastach, ale także i w mniejszych ośrodkach budowane są nowoczesne osiedla budynków wielorodzinnych. Nabywcy mieszkań bardzo chętnie wybierają lokale z rynku pierwotnego, zwłaszcza, że w niektórych lokalizacjach są one tańsze od mieszkań z rynku wtórnego.

Reklama

nowe bloki

Nowe osiedla mają wiele zalet. Bloki budowane w nowych technologiach są estetyczne i ergonomiczne. Mieszkania projektuje się tak, aby były one przestronne i wygodne. Wielu deweloperów pozwala klientom nawet zadecydować o układzie niektórych pomieszczeń. Kupując nowe mieszkanie możemy je od podstaw zaaranżować według własnych upodobań. W przeciwieństwie do mieszkań z rynku wtórnego nie ryzykujemy tym, że lokal może być zadłużony w stosunku do administracji, ani że ktoś jest w nim zameldowany. Nowe osiedla coraz częściej zarządzane są przez wspólnoty, co wiąże się z niższymi opłatami eksploatacyjnymi. Ponadto w nowym budownictwie można kupić mieszkanie w dokładnie tej dzielnicy, która nas interesuje, na przykład Warszawa Ursynów, a przy tym mamy większy wybór mieszkań o różnych metrażach.

Nowe inwestycje mieszkaniowe wiążą się zwykle z rozwojem infrastruktury. W krótkim czasie od ich powstania buduje się przedszkola, sklepy i punkty usługowe. Na każdym większym, nowym osiedlu istnieje prywatne przedszkole, mamy maluchów nie muszą więc się obawiać, że nie będą miały gdzie posłać swoich dzieci. Każdy deweloper dba także o to, aby były dostępne tereny zielone i bezpieczne place zabaw dla dzieci. Na nowych osiedlach, w przeciwieństwie do budownictwa socjalistycznego, można liczyć na otrzymanie przestronnej kuchni, łazienki, a także na duży balkon. Nabywcy takich mieszkań cenią sobie także występowanie parkingów podziemnych oraz bezpieczeństwo w postaci klatek schodowych zabezpieczonych domofonami, czy monitoringu ze strony firmy zewnętrznej.

Stopka autorska: przedszkola – http://usmiech.waw.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz