Nowoczesne ozdoby ścienne

tapeta naturaNowoczesne fototapety stały się obecnie alternatywą dla malowania tradycyjnego. Pozwalają one na umieszczanie na ścianach ciekawego motywu, który nadaje pomieszczeniu specyficznego charakteru. Fototapety na wymiar można dostosować do każdej nawet najmniejszej powierzchni i uzyskać niepowtarzalny efekt. Te elementy zdobnicze mogą mieć również charakter edukacyjny. Fototapety ze zdjęcia, na którym utrwalone zostały rzadkie gatunki zwierząt czy roślin z powodzeniem sprawdzą się jako ozdoba sali biologicznej. Fototapety o tematyce bajkowej umieszczone w pokoju dziecka rozbudzą z pewnością jego wyobraźnię.

Reklama

Fototapety ze zdjęcia mają jeszcze tą zaletę ,że są unikalne i pojawią się wyłącznie w pomieszczeniu ich właściciela. Wystarczy uruchomić wyobraźnię aby wyczarować wnętrza oryginalne i niepowtarzalne. Aby wnętrze było zaaranżowane gustownie i ze smakiem należy przy zdobieniu ścian wykazać się umiarem i umiejętnością kompozycji. Taki umiar pozwolą nam zachować fototapety na wymiar. Podążając za modą warto uwzględniać własne upodobania, bo to my i nasi bliscy mamy się dobrze czuć w naszym mieszkaniu. Kiedy przed laty fototapety wchodziły na rynek z reguły zajmowały całą powierzchnię jednej ze ścian pokoju. Obecnie coraz częściej fototapeta jest wkomponowanym w ścianę elementem. Modne stało się przyklejenie niewielkiej fototapety na ścianę a następnie oprawienie jej w przestrzenną ramę. Wspaniały efekt dają w tym przypadku fototapety 4d o strukturze lnu, który imituje prawdziwe płótno, więc obraz wygląda jak prawdziwy.

Mówiąc o fototapetach należy wymienić kilka najważniejszych zalet tych ozdób, należą do nich: przystępna cena, łatwość montażu, łatwe utrzymanie w czystości, odporność na blaknięcie i rozdarcie. Największą zaletą tego typu ozdób jest to, że można na nich umieścić niemalże wszystko. Może to być zrobione przez nas zdjęcie, kopia obrazu znanego malarza, ulubiony plakat, scena z bajki, zachód słońca, las, morze itp. Wystarczy dostarczyć projekt do drukarni by za kilka dni cieszyć się oryginalną ścianą.

Stopka autorska: Fototapety – http://fototapetyscienne.net

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz