Nowoczesne pomysły na wykończenie łazienki

Nowoczesne pomysły pozwalają na wyposażenie łazienek różnymi rozwiązaniami zaczynając od płytek aż po wyposażenie. Płytki łazienkowe są pierwszym wyborem dokonywanym podczas remontu. Płytki wymienia się co kilka, a nawet kilkanaście lat, dlatego wybór powinien być trafny. Płytki ścienne są przeznaczone wyłącznie na ściany, nie można ich w żadnym wypadku kłaść na podłogę, ponieważ są one zazwyczaj bardzo śliskie.

Reklama

płytki łazienkowePłytki podłogowe powinny być antypoślizgowe i odporne na ścieranie. Obecnie wybór płytek jest obszerny, każda zainteresowana osoba ma w czym wybierać, zarówno we wzorach jak i w kolorach. Rodzaje płytek można podzielić m.in. na terakotę, gres, glazurę i klinkier. Terakota są to płytki szkliwione, są bardzo gładkie lub fakturowane. Produkuje się je w wysokiej temperaturze, co sprawia że mają bardzo małą nasiąkliwość. Zaletą terakoty jest to, że jest ogromnie odporna na uszkodzeni mechaniczne, dlatego najczęściej produkuje się z niej płytki podłogowe. Płytki wykonane ze zmielonego kwarcu, skaleni i kaolinu to gres. Są one wypalane w bardzo wysokiej temperaturze, co sprawia że są zaliczane do najbardziej odpornych płytek na uszkodzenia mechaniczne. Ich zalety to również bardzo duża odporność na ścieranie, kwasy, zasady oraz plamy. Ich wygląd jest zbliżony do marmuru albo granitu, co sprawia że wyglądają bardzo elegancko. Można je kłaść zarówno na ściany jak i podłogi, jednak częściej stosuje się je na podłogi. Płytki ścienne zazwyczaj wykonuje się z glazury, pokrywa się je szkliwem, który nadaje im niepowtarzalny połysk, wygląd, kolor i wzór. W porównaniu do innych rodzajów jest dość krucha i podatna na uszkodzenia mechaniczne. Klinkier jest dość mocny i odporny na uszkodzenia mechaniczne, dostępny jest w wielu kolorach, stosowany jest jako płytki podłogowe i ścienne.

Płytki dostępne są w wielu rozmiarach, mogą być małe kostki w formacie prostokątów i kwadratów, wybór w szczególności zelży od gustu. Do małych łazienek zaleca się użycie płytek o większych rozmiarach, to pozwoli optycznie powiększyć łazienkę o niewielkim metrażu.

Stopka autorska: Płytki ścienne – http://24bud.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz