Nowy rok, czas na zmianę psychiczną, fizyczną i duchową

Nowy rok przynosi ze sobą nowe pragnienia, chęci, motywacje. To czas wzmożonej potrzeby na odmianę, nowe odkrycia, doświadczenia, wydarzenia. Postanowienia noworoczne wiążą się z zapałem do pracy nad sobą – swoim wyglądem, zachowaniem, umiejętnościami. To moment w którym zostawiamy za sobą stare porażki i oczekujemy sukcesów.

Reklama

przdłużanie włosówZmiana to niezbędny element wykształcenia osobowości człowieka. Często kryzysy, problemy i kłopoty w jakiejś dziedzinie mają szansę ulec twórczemu przekształceniu przynosząc stan dużo lepszy niż pierwotny. Dotyczy to niemal wszystkich dziedzin życia. W wieku szkolnym okres wzmożonej motywacji do starań przynosił nie styczeń lecz wrzesień. Przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego ogarniały chęci do podjęcia rzetelnej nauki. Dorośli liczą raczej na przełom kalendarzowy, choć często oczekiwanie bywa również związane z jakim szczególnym wydarzeniem – nowe studia, nowa praca, nowy samochód, ślub, narodziny pierwszego dziecka i tym podobnym.

Praca nad swoimi zdolnościami, entuzjazm w wykonywaniu wszelkiego rodzaju zadań służących rozwijaniu umiejętności, jest czymś niezbędnym do życia w poczuciu zadowolenia i spełnienia. Podobnie rzecz ma się z rozwojem duchowym, osiąganiem coraz lepszej stabilności finansowej, dbaniu o swój wygląd. Optymalnie byłoby nie zaniedbać żadnej z tych dziedzin, gdyż toczą się one kołem, a wraz z nimi fortuna, czyli szczęście. Tak jak w naszym ciele – jeśli chory jest jeden organ wpływa on na następny, ten zaś na kolejny – i tak dalej, aż choroba obejmuje cały organizm. Dlatego tak ważne jest zadbanie o wymiar psychiczny, fizyczny i duchowy – gdyż wszystkie przenikają przez siebie wzajemnie i ich dobry stan ogólny wynika z prawidłowego funkcjonowania jednostkowego.

Gdy przychodzi czas marzeń o czymś nowym, lepszym, a przede wszystkim innym niż znane nam dotychczas życie, rzeczywistość przynosi nam wachlarz możliwości. Wymienić ich wszystkich nie sposób. Nie muszą to być wcale ogromne inwestycje – jak nowy dom, operacja plastyczna, czy wycieczka do Indii w poszukiwaniu bezpieczeństwa materialnego, urody czy własnego ja. Czasem wystarczy zmienić tyle, aby znaleźć czas na dawno nie wykonywaną czynność – pójście do kina, przeczytanie ciekawej książki, pomalowanie paznokci, rozmowę z przyjacielem/przyjaciółką lub ukochanym/ukochaną.

Jeśli chodzi o zmiany w wyglądzie zewnętrznym to najlepszym pomysłem jest inwestycja we włosy! To podstawa dobrego wyglądu. Odpowiednio wypielęgnowane i zadbane potrafią olśnić każdego. Często odmienną fryzurę można wypracować w warunkach domowych – z zastosowaniem dobrej odżywki, maseczki, prostownicy. Jednak na poważniejsze zabiegi lepiej wybrać się do salonu fryzjerskiego. Znajdziemy takie wszędzie, ale niestety nie wszystkie reprezentują równy, odpowiednio profesjonalny poziom. Specjalistyczne zakłady znajdują się raczej w dużych miastach – na przykład jeśli chodzi o przedłużanie włosów, to znajdziemy je w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi i innych większych miastach.

Zmiany są nam potrzebne wciąż i wciąż, gdyż po jakimś czasie bledną i tracą na wartości. Dobrze jest nie zaniedbywać ich wpływu na nasz nastrój i poczucie zadowolenia.

Stopka autorska: przedłużanie włosów Kraków

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz