O czym pamiętać przy odpisie ulgi internetowej?

Przystępując do wypełniania deklaracji podatkowej zawsze zastanawiamy się nad tym, czy rzeczywiście musimy oddawać państwu tak dużo pieniędzy, jak wskazują na to prowadzone przez nas obliczenia. Niektórzy z nas w tym miejscu oddychają z ulgą. Prawodawca przewiduje szereg udogodnień znanych jako ulgi podatkowe, jest wiec szansa, że przynajmniej jedna z nich okaże się rozwiązaniem atrakcyjnym także z naszego punktu widzenia. Również rozliczając PIT 2013 możemy liczyć na spore odpisy, musimy mieć jednak świadomość tego, że przynajmniej kilka dobrze nam znanych przepisów uległo dość istotnym zmianom.

Reklama

Gdybyśmy mieli dokonać systematyzacji ulg podatkowych biorąc pod uwagę popularność, jaką cieszą się kolejne z nich, z pewnością na pierwszym miejscu znalazłaby się ulga internetowa będąca swego rodzaju nagrodą dla wszystkich tych osób, które przyczyniły się do informatyzacji naszego kraju. Jej popularność wynika z dwóch czynników. Na pierwszy plan wysuwa się to, że nie jest to ulga nowa, zdążyliśmy więc oswoić się z nią i zapoznać się ze sposobem, w jaki można ją wykorzystać. Nie bez znaczenia wydaje się jednak i to, że ulga internetowa w ostatnich latach była dostępna dla imponującej grupy naszych rodaków, w pewnym momencie zaczęliśmy mieć bowiem problemy z wyobrażeniem sobie sprawnego funkcjonowania w świecie pozbawionym stałego dostępu do Internetu. Druga z wymienionych przyczyn już od pewnego czasu była solą w oku ekip rządzących zastanawiających się nad tym, jak zwiększyć wpływy do budżetu, skoro bowiem informatyzacja kraju stała się faktem, a Internet jest dobrem powszechnym, być może nie trzeba już stosować dodatkowych zachęt, aby skłonić Polaków do jego zakładania.

Wbrew obawom wielu osób również w tym roku ulga internetowa nie zostało zniesiona, należy jednak liczyć się z tym, że zdecydowana większość osób do tej pory z niej korzystających utraci to prawo. Będzie ono przysługiwało wyłącznie tym podatnikom, którzy rzeczywiście zaczęli teraz korzystać z Internetu , a nie tym, którzy cieszą się nim już od lat. Wyjątek stanowią w tym przypadku osoby, które korzystając z sieci do tej pory nie odpisywały ulgi podatkowej z tego tytułu. Osoby te, podobnie jak nowi użytkownicy, będą mogły korzystać z ulgi w ciągu dwóch następujących po sobie lat. Warto pamiętać i o tym, że prawo nie określa, w jaki sposób korzystaliśmy z zasobów sieci, nie obejmuje więc wyłącznie użytkowników stałego łącza we własnym domostwie.

Stopka autorska: ulga internetowa – http://www.money.pl/forum/ulga-internetowa-t3710073.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz