O czym pamiętać zanim weźmiemy kredyt?

Jeśli Tobie także zdarzają się kłopoty finansowe i nie wiesz jak z nich wybrnąć, dobrze pomyśleć o wzięciu kredytu. Mimo że w wielu z nas ma bardzo złe odczucia wymawiając to słowo, nie zapominajmy, że wszystko jest dla ludzi i pracą oraz samozaparciem wszystko da się osiągnąć.

Reklama

pieniądzeJednym z wielu możliwości wzięcia kredytu jest zapożyczenie się u naszych bliskich czy też znajomych, którzy bez problemu powinni nam takie pieniądze pożyczyć. Jeśli kwota opiewa na naprawdę sporą sumę, nie zapominajmy, że istnieją specjalne zapisy prawne umożliwiające pożyczenie  nawet niewielkiej sumy od naszych najbliższych. Wykorzystanie tego zapisu prawnego jest coraz częściej stosowane w życiu, a daje nam prawne zabezpieczenie przed nieprzewidywalnymi okolicznościami. Historia zna wiele przypadków, kiedy to właśnie pieniądze poróżniły  rodziny albo nawet zerwały najtrwalsze miłości.

Kolejnym źródłem jeśli chodzi o źródło pieniędzy dla nas są instytucje prywatne, które zajmują się pożyczaniem pieniędzy. Można je określić jako tanie banki, jednak wyraz „tanie” jest tutaj dany bardzo na wyrost. Czym się one charakteryzują? Przede wszystkim ich wielką zaletą są nasze wielkie szanse, że nasz wniosek będzie zatwierdzony pozytywnie. Jakie są w takim razie wady? Do największych niedogodności należą przede wszystkim wysokie marże oraz oprocentowanie, które nam one narzucają. Niejednokrotnie możemy też być zastraszani, a nasz okres spłaty może zostać skrócony. W takim wypadku powinniśmy się skontaktować z organami władzy, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Trzecim, najpopularniejszym miejscem, gdzie mamy możliwość się udać po kredyt są oczywiście banki. Tutaj jednak sytuacji nie wygląda tak kolorowo. Instytucje te, także mają prawo zarządzać wcześniejszego zwrotu pożyczonych pieniędzy, jednak do takich sytuacji dochodzi niezwykle rzadko. Co więcej, ich oprocentowanie także bardzo często jest dosyć wysokie, a dodatkowo musimy wykupić ubezpieczenie czy też dodatkowe zabezpieczenia.

Czy w takim razie jest jakiś złoty środek? Ciężko powiedzieć, moim zdaniem jednak najlepiej najpierw zapytać rodzinę zanim zdecydujemy się użyć instytucji prywatnych.

Stopka autorska: tanie banki – http://gdzietanio.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz